Chuwi LarkBook X laptop
Chuwi LarkBook X (źródło: Chuwi)

Nadchodzi Chuwi LarkBook X, laptop z dotykowym ekranem, gotowy na Windows 11

Marka Chuwi zapowiedziała zbliżającą się premierę nowego laptopa, modelu Chuwi LarkBook X, czyli ulepszonej wersji Chuwi LarkBook, który zadebiutował na rynku w grudniu 2020 roku. Urządzenie będzie miało wiele argumentów, aby przekonać do siebie klientów.

Reklama

Specyfikacja Chuwi LarkBook X

Wbrew oczekiwaniom, nie wszyscy posiadacze komputerów z systemem Windows 10 otrzymają bezpłatną aktualizację do Windowsa 11. W związku z tym, jej obietnica może stanowić mocny i przekonywujący argument dla klienta, aby wybrał sprzęt, który będzie mógł pracować pod kontrolą najnowszego Windowsa. I Chuwi deklaruje, że Chuwi LarkBook X jest na niego gotowy, bowiem z fabryk wyjedzie z zainstalowanym Windowsem 10.

Gotowość na aktualizację do systemu Windows 11 nie będzie jednak jedynym magnesem na klientów. Dostaną oni do dyspozycji również dotykowy ekran, który otoczą stosunkowo wąskie (choć niesymetryczne) ramki. Wyświetlacz ma mieć przekątną 14 cali i rozdzielczość 2K oraz proporcje 16:10. Na dodatek producent informuje o 100% odwzorowywaniu przez panel palety barw sRGB oraz możliwości odchylenia klapy o 180°.

Chuwi LarkBook X laptop
źródło: Chuwi

Chuwi LarkBook X zaoferuje swoim właścicielom także procesor Intel Celeron N5100, który został zaprezentowany w pierwszym kwartale 2021 roku i jest produkowany z wykorzystaniem 10 nm procesu technologicznie. To niewątpliwie wyróżnia ten laptop na tle bezpośredniej konkurencji, która w ogromnej większości wykorzystuje układy Intel Celeron poprzedniej generacji.

Ponadto specyfikacja Chuwi LarkBook X obejmie również 8 GB RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB. Co ważne, producent zapewnił dodatkowe, wolne miejsce na drugi dysk SSD, dzięki czemu użytkownik będzie mógł zwiększyć przestrzeń na programy i pliki, gdy uzna to za konieczne.

Chuwi LarkBook X laptop
źródło: Chuwi

Producent, jak zawsze, nie potraktował też po macoszemu designu swojego laptopa. Nadchodzący Chuwi LarkBook X zostanie zamknięty w metalowej obudowie i (po złożeniu) będzie miał grubość zaledwie 10 mm. W dodatku urządzenie ma ważyć tylko 1,4 kg, zatem jego właściciele się nie namęczą podczas przenoszenia komputera z miejsca na miejsce.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że klawiatura zapewni podświetlenie, dzięki czemu właściciele tego laptopa będą mogli korzystać z niego o każdej porze dnia i nocy.

Cena Chuwi LarkBook X

Cena Chuwi LarkBook X nie została ujawniona, ale producent zadeklarował, że nie przekroczy ona 500 dolarów (równowartość, przy obecnym kursie, ~1950 złotych). Laptop trafi do sprzedaży na dniach, więc wypatrujcie go na chińskich platformach zakupowych.