(fot. Tabletowo.pl)

Koniec jest bliski. Google powoli zamyka Hangouts i wylogowuje użytkowników

Firma z Mountain View rozpoczęła proces wygaszania komunikatora Hangouts. Użytkownicy mogą zostać wylogowani z aplikacji i proszeni są o przesiadkę na Google Chat.

Reklama

Kolejna usługa trafia na cmentarzysko Google

Google ma na koncie wiele usług i aplikacji, które odniosły duży sukces i zdobyły miliony użytkowników. Co więcej, niektóre produkty stały się tymi najpopularniejszymi na rynku, zostawiając konkurencję daleko w tyle.

Okazuje się jednak, że jedni z najlepszych programistów i ogromne doświadczenie w rozwijaniu usług internetowych, nie zawsze jest przepisem na sukces. Firma z Mountain View, mimo licznych prób, nigdy nie stała się poważnym graczem w świecie serwisów społecznościowych i komunikatorów.

Hangouts, będący kolejną próbą wejścia na rynek komunikatorów, nie zdobył oczekiwanych wyników, pozostając w cieniu produktów Facebooka. Cóż, Google najwidoczniej stwierdziło, że jego dalszy rozwój nie ma już sensu i podjęto decyzję o zamknięciu całego przedsięwzięcia.

Komunikator Hangouts, podobnie jak wiele innych usług i aplikacji, trafi na cmentarzysko Google. Trzeba tutaj zaznaczyć, że na całkiem spore cmentarzysko, które nawet doczekało się własnej strony internetowej.

Najwyższy czas na przesiadkę na Google Chat

Jak donosi serwis 9to5Google, Google rozpoczęło proces wycofywania aplikacji i witryny Hangouts. Wynika to z faktu, że pod koniec tego roku klasyczna wersja zostanie zamknięta dla firmowych klientów Workspace.

Google Hangouts
(fot. 9to5Google)

Po uruchomieniu aplikacji na Androidzie lub iOS pojawia się stosowny komunikat, który informuje o zastąpieniu usługi przez Google Chat. Widoczny jest on również w webowej wersji komunikatora, dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej. Ponadto, po wybraniu opcji „Przełącz na Chat w Gmailu” następuje automatyczne wylogowanie z mobilnej aplikacji.

Należy mieć na uwadze, że użytkownicy są przenoszeni do Gmaila nawet, gdy mają zainstalowaną oddzielną aplikację Google Chat. Google chce bowiem w ten sposób promować połączoną usługę, składającą się z Gmaila oraz komunikatorów Chat i Meet.

Co z historią rozmów? Rozmowy z ostatniego roku przeprowadzone na Hangouts zostaną przeniesione automatycznie. Natomiast starsze konwersacje mają być dostępne później, aczkolwiek nie poznaliśmy dokładnej daty.