Spotify
(fot. Tabletowo.pl)

Spotify na iOS bez AirPlay 2. Plany dodania wsparcia zostały zawieszone

Nie mamy dobrych informacji dla osób, które czekają na wdrożenie wsparcia dla AirPlay 2 w Spotify. Prawdopodobnie trzeba jeszcze długo poczekać na odpowiednią zmianę w aplikacji.

Niezbyt dobre relacje Szwedów i Amerykanów

Mimo iż firma Tima Cooka ma własną usługę streamingu muzyki, Apple Music, to naprawdę sporo właścicieli iPhone’ów i innych urządzeń z Cupertino, wybiera Spotify. Dla niektórych szwedzka usługa ma lepszą aplikację i algorytm proponowania nowych utworów, a z kolei inni doceniają lepsze wsparcie dla wielu platform.

Firma z pewnością jest zadowolona z wyników osiąganych na iOS czy macOS, ale ma spore zastrzeżenia do polityki Apple. Spotify twierdzi, że zespół Tima Cooka wykorzystuje swoją pozycję do utrudniania życia konkurencji – np. konieczność płacenia Apple „haraczu” za zakupy wykonywane w aplikacjach.

Spotify na macOS
(fot. Tabletowo.pl)

Nic więc dziwnego, że Szwedzi zdecydowali się na wniesienie skargi do Komisji Europejskiej, aby zapewnić sobie możliwość bardziej uczciwej walki o właścicieli iPhone’ów i innych urządzeń. Warto jednak dodać, że mimo tego nie porzucono planów rozwoju aplikacji na iOS i macOS. Co więcej, użytkownicy mogą liczyć na regularne aktualizacje i wprowadzanie nowych funkcji, aczkolwiek nie zawsze. Dobrym przykładem jest wdrożenie AirPlay 2 czy natywnej obsługi głośnika HomePod.

Na AirPlay 2 musimy jeszcze poczekać

Przedstawiciel Spotify w poście na forum dyskusyjnym napisał, że od dłuższego czasu trwają prace nad wdrożeniem wsparcia dla AirPlay 2. Ostatnio jednak podjęto decyzję o wstrzymaniu planów przez pojawiające się przeszkody.

Dowiedzieliśmy się, że deweloperzy szwedzkiej firmy mają problem ze zgodnością sterowników. Nie można go rozwiązać za pomocą kilku linijek dodatkowego kodu. W związku z tym, przedstawiciel określił całość jako większy projekt, którego nie można ukończyć w narzuconym z góry terminie.

Co mogą zyskać użytkownicy Spotify, gdy wreszcie uda się wdrożyć AirPlay 2? Odczuwalne usprawnienia bezprzewodowego protokołu przesyłania plików multimedialnych, takie jak lepsze buforowanie, przysyłanie do wielu urządzeń jednocześnie czy odtwarzanie różnych utworów na różnych urządzeniach – np. film na telewizorze i ulubiona muzyka na głośniku znajdującym się w innym pomieszczeniu.