Xbox Game Pass z nowymi grami w sierpniu!

Xbox Game Pass oraz EA Play z ogromną liczbą nowości w sierpniu

Połowa wakacji już za nami, ale wygląda na to, że sierpień będzie zdecydowanie lepszym miesiącem dla subskrybentów usługi Xbox Game Pass. Microsoft w tym miesiącu wyciąga potężny arsenał, a pomaga mu w tym Electronic Arts, które także niedługo rozszerzy abonament EA Play o kolejne nowości. My natomiast przyglądamy się liście i polecamy najlepsze pozycje!

Potężna porcja świetnych gier

Co by nie przedłużać, rzućmy okiem najpierw na pełną listę gier, jakie pojawią się w sierpniu w Xbox Game Pass:

  • Curse of the Dead Gods (chmura, konsola, PC) – 5 sierpnia,
  • Dodgeball Academia (chmura, konsola, PC) – 5 sierpnia,
  • Katamari Damacy Reroll (chmura, konsola, PC) – 5 sierpnia,
  • Lumines Remastered (chmura, konsola, PC) – 5 sierpnia,
  • Skate (konsola) – 5 sierpnia,
  • Skate 3 (chmura) – 5 sierpnia,
  • Starmancer (wersja próbna) – 5 sierpnia,
  • Art of Rally (chmura, konsola, PC) – 12 sierpnia,
  • Hades (chmura, konsola, PC) – 13 sierpnia,
  • Microsoft Solitaire Collection: Premium Edition (PC) – 17 sierpnia.

Na liście nadchodzących gier w abonamencie celowo wyróżniłem Art of Rally, Lumines Remastered oraz Hades. Tej trójki po prostu nie możecie przegapić, pod żadnym pozorem! Każda z tych gier prezentuje niesamowitą dbałość o szczegóły oraz najwyższą klasę w swoich gatunkach. Ze szczególnym wyróżnieniem mitologicznego rouge-like Hades, dzięki któremu studio Supergiant Games zdobyło wiele wyróżnień Gry Roku od najbardziej prestiżowych serwisów branżowych.

Ucieczka Zagreusa odjęła mi około 40 godzin z życia, tak wciągającym rouge-like jest Hades!
Ucieczka Zagreusa odjęła mi około 40 godzin z życia, tak wciągającym rouge-like jest Hades!

Jeszcze więcej gier w EA Play

To jednak nie koniec nowości w Xbox Game Pass, ponieważ Electronic Arts ogłosiło, iż niemalże wszystkie gry wyścigowe od Codemasters dołączą do podstawowego wariantu EA Play. Wkrótce w usłudze można się zatem spodziewać takich produkcji, jak F1 2020, GRID, DiRT Rally 2.0 czy wreszcie DiRT 5, czyli nowej generacji kultowych wyścigów arcade.

Choć gry te pojawią się także na konsolach PlayStation oraz komputerach PC, najwięcej zyskują chyba posiadacze abonamentu Xbox Game Pass – w końcu przecież EA Play jest częścią tej usługi. Nawet jeśli nie jesteście fanami wyścigów, to pełne portfolio Codemasters w usłudze Elektroników z pewnością robi wrażenie. Zwłaszcza że nawet na PlayStation usługa kosztuje jedyne 15 złotych miesięcznie.

Jak już wcześniej dzisiaj pisałem – granie potrafi być naprawdę tanie. Co by się nie działo jednak, w tym miesiącu – Game Pass król!