Logitech ma wyobraźnię: jeden model słuchawek w wersji z kablem i bez dzieli aż 1000 złotych

Słuchawki Zone przyjdą do nas w dwóch wydaniach – z kablem i bez niego. Producent chwali się profesjonalnym wyglądem, funkcjami i certyfikacją biznesową od przodowników aplikacji konferencyjnych.

Reklama

Technologia znana, ale z niespodzianką

Nowinki od Logitecha Ameryki nie odkrywają. Gwiazdą odcinka są oczywiście słuchawki bezprzewodowe Zone, niosące ze sobą więcej funkcji niż ich okablowany odpowiednik. Głównym targetem firmy są przede wszystkim osoby, które dużo czasu w ciągu dnia spędzają na prowadzeniu wideorozmów. Stąd mikrofony izolujące głos od otoczenia, a także aktywna redukcja szumu.

Logitech swoimi nowymi słuchawkami celuje w klientów biznesowych.
Zestaw słuchawek Zone Wired Earbuds w kolorze różowym (fot. Logitech)

Pod względem technologicznym jest całkiem standardowo. Etui ładujące obsługuje ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi, a same słuchawki otrzymały certyfikat wodoszczelności IP68. Producent obiecuje 6 godzin wideorozmów z włączonym ANC (bez niego tylko o pół godziny więcej) oraz 9 godzin słuchania muzyki z redukcją szumów, bez niej aż 12. Jest jednak rzecz, której nie mogło zabraknąć w produkcie od Logitech, a która wyróżnia je nieco na tle innych słuchawek. Zone True Wireless będą mogły połączyć się z urządzeniem poprzez Bluetooth, lub dzięki odbiornikowi USB. Podobno ma to pozwolić na połączenie się jednocześnie z komputerem i telefonem, i ułatwić przełączanie się między tymi urządzeniami.

Logitech Zone na kablu będą tańsze, znacznie

Aż 1000 złotych różnić będzie słuchawki Zone z kablem od bezprzewodowych. Utracimy wtedy możliwość wygodnego przełączania się pomiędzy komputerem i telefonem. Nie będzie też aktywnej redukcji szumu, ale pozostanie nam mikrofon izolujący otoczenie. Słuchawki będą dostępne także w specjalnej wersji Microsoft Teams. Od standardowej różnić się będą funkcjonalnością pilota, który otrzyma dedykowane przyciski do obsługi tej platformy.

Słuchawki Zone Wired Earbuds wersja Microsoft Teams (fot. Logitech)

Wsparcie biznesowe

Zarówno Zone True Wireless i Zone Wired Earbuds otrzymały oficjalną certyfikację od Microsoft, Google i Zooma. Producent zapewnia, że zagwarantuje to bezproblemowe ich użytkowanie. Brak jednak większych szczegółów w tym temacie. Z rzeczy pewniejszych: wiadomo, że oba modele słuchawek będą miały swoją premierę jesienią. Wersja True Wireless dostępna będzie w dwóch kolorach – różowym i czarnym. Przewodowe kupimy tylko w kolorze czarnym, z możliwością wyboru wersji ogólnej i wspomnianej wcześniej, dedykowanej Microsoft Teams. Za bezprzewodowe zapłacimy 1499 złotych, a za Logitech Zone na kablu – 499 złotych.