Logitech prezentuje szereg urządzeń przydatnych, jeśli w firmie korzystasz z wideokonferencji

Pandemia koronawirusa SARS-Cov-2 sprawiła, że mnóstwo osób musiało przerzucić się na tryb pracy zdalnej. W wielu wypadkach, codziennym jej elementem są firmowe wideokonferencje. Logitech przedstawił kilka sprzętów dosłownie stworzonych do takiego zastosowania.

Wideokonferencje dla dużych i średnich firm

Na udane wideokonferencje firmowe składa się wiele czynników. Takie elementy jak wybór odpowiedniej usługi i oprogramowania czy – co dość oczywiste – rzeczowi i zajmujący prowadzący spotkania, są istotne, ale trudno też przecenić wartość dobrego sprzętu do komunikacji. Zwłaszcza w wypadku firmy organizującej spotkanie istotne jest, żeby urządzenia, za pomocą których przechwytuje się obraz i dźwięk były wysokiej jakości. Nie ma nic gorszego niż trudności techniczne, leżące po stronie hosta.

Legitech wyszedł naprzeciw potrzebom użytkowników zaawansowanych oraz korporacyjnych, którzy oczekują od urządzeń ułatwień w zakresie organizowania wideokonferencji na wysokim poziomie. W tym celu postały trzy urządzenia, dopasowane do różnych potrzeb klientów.

Powitajcie nowe urządzenia do wideokonferencji od Logitech

Najnowsza oferta Logitech to urządzenia zbudowane specjalnie z myślą o organizowaniu wideokonferencji. Współpracują z wiodącymi usługami wideokonferencji, takimi jak Microsoft Teams i Zoom oraz GoTo, Pexip i Ring Central.

Logitech Rally Bar

Logitech Rally Bar i Logitech Rally Bar Mini zostały zaprojektowane tak, aby analizować pomieszczenie, w którym się znajdują i przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji zaproponować rozwiązanie jak najlepiej dostosowane do danej sytuacji. Logitech Rally Bar przeznaczony jest do pomieszczeń średniej wielkości, zaś Logitech Rally Bar Mini sprawdzi się w sytuacji, gdy mamy do dyspozycji mniejszą przestrzeń.

Jest jeszcze Logitech RoomMateurządzenie przeznaczone do montażu na dużych salach konferencyjnych. Pozwala ono na uruchamianie usług wideokonferencji na kamerach konferencyjnych Logitech, takich jak Rally Plus, bez komputera PC lub Mac. Można więc swobodnie nazwać je komputerem wideokonferencyjnym.

Logitech RoomMate

Rally Bar oferuje czysty obraz w jakości 4K oraz kamerę z 5-krotnym zoomem optycznym, który pomoże odpowiednio kadrować oraz przybliżać obraz na poszczególnych uczestników konferencji. Proces ten jest wspierany przez inteligentne technologie Logitech RightSense i wizjer AI, umożliwiający wykrywanie ludzkich postaci w czasie rzeczywistym.

Poza tym urządzenia wyposażono w adaptacyjną matrycę mikrofonową, która jest w stanie skupiać się na aktywnym rozmówcy i automatycznie poziomować głośniejsze i bardziej miękkie głosy, jednocześnie tłumiąc niepożądany hałas.

Rally Bar i Rally Bar Mini są elastyczne, jeśli chodzi o sposób montażu i zarządzanie kablami. Konferencjami można w prosty sposób sterować przy pomocy programu Logitech Sync lub zewnętrznej deski rozdzielczej.

Urządzenia będą dostępne pod koniec tego kwartału. Ich sugerowane ceny na ten moment wyrażone wyłącznie w dolarach:

  • Logitech Rally Bar – 3999 dolarów
  • Logitech Rally Bar Mini – 2999 dolarów
  • Logitech RoomMate – 999 dolarów