Xiaomi Mi Band 6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
Xiaomi Mi Band 6 (źródło: Tabletowo / Kacper Żarski)

Kiedy premiera Xiaomi Mi Band X? Nowe informacje nie do końca nas przekonują

Opaski Xiaomi sprzedają się jak ciepłe bułeczki, lecz dla niektórych mogą być już nudne, mimo że każda kolejna generacja przynosi ze sobą garść nowości. Xiaomi Mi Band X mógł być tym, czego wypatrują osoby, które oczekują czegoś nowatorskiego, wyjątkowego i oryginalnego. Niestety, podobno nie będzie. Czy jednak na pewno?

Xiaomi Mi Band jest już nudny…

Opaski z serii Mi Band przeszły bardzo długą i spektakularną drogę – od zwykłej pastylki do prawdziwie multifunkcyjnego urządzenia. Niestety, mimo że na rynek trafiło już siedem generacji (lub sześć, jeśli uznamy Mi Band i Mi Band 1S za jedną), producent wciąż nie zdecydował się wprowadzić na pokład swojego smart banda modułu GPS, którego brak doskwiera wielu osobom.

Xiaomi Mi Band 6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
Xiaomi Mi Band 6 (fot. Kacper Żarski / Tabletowo.pl)

Ponadto design opasek z linii Mi Band niewiele się zmienił od drugiej generacji, która miała swoją premierę w 2016 roku, a zatem już (ponad) pięć lata temu. Wyczekiwaną rewolucją miał być Xiaomi Mi Band X. A przynajmniej tak nam się wydawało do tej pory. Niestety, rzeczywistość okazała się wyjątkowo brutalna…

Kiedy premiera Xiaomi Mi Band X? Producent jakoś pokrętnie się tłumaczy

Pierwsze informacje na temat nowej, całkowicie innej opaski Xiaomi pojawiły się w ubiegłym tygodniu i rozbudziły wyobraźnię fanów marki oraz ogólnie segmentu wearables. Chiński gigant miał bowiem wprowadzić na rynek model z elastycznym wyświetlaczem 360°, który byłby „ekstremalnie cienki i lekki”. Spodziewaliśmy się więc, że urządzenie będzie podobne do smartwatchy Nubia Alpha i Nubia Watch.

Xiaomi Mi Band X plansza z informacjami o produkcie
Prezentacja nt. Xiaomi Mi Band X (źródło: EqualLeaks)

Niestety, okazuje się, że Xiaomi wcale nie ma zamiaru wprowadzić na rynek Xiaomi Mi Band X, a przynajmniej tak poinformował dział odpowiedzialny za public relations. Wang Hua z PR marki potwierdził autentyczność slajdu z prezentacji, który pojawił się przed kilkoma dniami w sieci, lecz jednocześnie zdradził, że jest on częścią programu trenerskiego dla nowych pracowników i ma już dwa lata.

To ostatnie jest szczególnie zaskakujące, ponieważ w prawym górnym rogu widać nowe logo Xiaomi, które zostało oficjalnie zaanonsowane dopiero 30 marca 2021 roku. Pojawia się zatem pytanie: czy producent tak długo zwlekał z jego ujawnieniem, czy jednak PR Xiaomi nieudolnie stara się zdementować doniesienia na temat Xiaomi Mi Band X? Czas pokaże.