Futurystyczny ZTE Nubia Watch wkrótce będzie dostępny globalnie

Należąca do ZTE podmarka Nubia romansowała już kiedyś z futurystycznie wyglądającymi smartwatchami. Z tych romansów jak na razie mamy dwójkę dzieci – ZTE Nubia Alpha oraz ZTE Nubia Watch, który wkrótce będzie dostępny globalnie.

Kampania na Kickstarterze

Pierwsi szczęśliwcy, którzy zasponsorowali skończoną sukcesem kampanię na Kikcstarterze, mogą spodziewać się swojego egzemplarza Nubia Watcha około 8 października. Również w październiku zegarek trafi do oficjalnego (globalnego) sklepu Nubii. Spodziewana cena urządzenia to 400 dolarów (około 1564 złote), z kolei fundatorzy kampanii mogli go kupić za połowę mniej – 200 dolarów (około 782 złote).

Obecnie zegarek Nubii jest już sprzedawany z powodzeniem na rynku chińskim, gdzie przyjdzie nam za niego zapłacić 1500 juanów (około 860 złotych).

Nubia Alpha
ZTE Nubia Alpha (źródło: Nubia)

O zegarkach Nubii słów kilka

Pierwszym dziełem chińskiego producenta z zakresu urządzeń ubieralnych była dość droga (450 euro – około 2050 złotych) – Nubia Alpha. Między nowszym a starszym modelem zmiany są marginalne. Nowszy – Nubia Watch – ma być po prostu bardziej przystępny cenowo, dlatego zrezygnowano z aparatu 5 Mpix oraz zmniejszono baterię z 500 do 420 mAh.

Warto wspomnieć, że dzięki elastycznemu wyświetlaczowi Nubia Alpha była pierwszym tak futurystycznie wyglądającym smartwatchem na rynku – Nubia Watch z powodzeniem kultywuje tę tradycję.

ZTE Nubia Watch

Zegarek Nubii współpracuje z Androidem, jak i iOS-em, i aspiruje do miana czegoś więcej niż tylko smartwatchem – producent reklamuje go bardziej jako „ubieralnego smartfona”. Wyposażył go w 4-calowy, elastyczny ekran AMOLED zamknięty w aluminiowej obudowie, pełen zestaw czujników i modułów tj. GPS, Wi-Fi, Bluetooth oraz eSIM. Na jego pokładzie nie zabrakło też pulsometru oraz licznika kroków.

Smartwatch napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, wspierany 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej dla użytkownika. Akumulator ma 420 mAh i, według zapewnień producenta, ma pozwolić na 36 godzin pracy z dala od ładowarki. Norma odporności chroni nas jedynie przed zachlapaniami, bo jest to jedynie IP54.

Niestety, urządzenie pracuje pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego producenta (a nie Wear OS), dlatego nie zapłacimy nim w sklepie żadną z popularnych w Polsce form płatności mobilnych.

ZTE Nubia Watch (źródło: Nubia)

Co sądzicie na temat ZTE Nubia Watch? Może ktoś z was zamierza go kupić?