hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Xiaomi umacnia pozycję lidera elektrycznej mobilności – oto hulajnoga Mi Electric Scooter 3

Xiaomi zadomowiło się w segmencie urządzeń wpierających miejską mobilność. Zwłaszcza hulajnogi firmy są często brane pod uwagę podczas zakupu takiego środka transportu. Mi Electric Scooter 3 ma maksymalnie ułatwić tego typu wybory.

Mi Electric Scooter 3 z nowymi hamulcami

Najnowsza hulajnoga Xiaomi dołączy do 4 milionów pojazdów elektrycznych, które do tej pory sprzedała firma. W tym roku producent skupił się nie na osiągach, a na kwestiach bezpieczeństwa. Mi Electric Scooter 3 wyposażono na przykład w regeneracyjny system przeciwpoślizgowy E-ABS i nowy tylny hamulec tarczowy z dwoma zaciskami. Dzięki takim zabiegom, nie tylko łatwiej utrzymamy się na obranym torze jazdy, ale także szybciej zatrzymamy się podczas gwałtowniejszego hamowania.

Poza tym Xiaomi postarało się o ulepszenie 3-częściowej aluminiowej konstrukcji. W ten sposób łatwiej przeniesiemy hulajnogę i wciśniemy ją wszędzie tam, gdzie da się zmieścić klasyczny podręczny bagaż. Złożona, ma wymiary 1080 mm x 430 mm x 490 mm. Waży 13 kilogramów.

Bateria o pojemności 7650 mAh zapewnia energię dla silnika elektrycznego o maksymalnej mocy 600 W. Dzięki nim podjedziemy nawet na wzniesienia o nachyleniu 16 stopni. Zasięg określany jest na 30 kilometrów, zaś rozładowany akumulator naładujemy ponownie w 8,5 godziny. Co ciekawe, by uniknąć sytuacji, gdy bateria rozładowuje się po 10-15 dniach bezczynności, Mi Electric Scooter 3 przechodzi w tryb energooszczędny, kiedy wskaźnik akumulatora spada poniżej 30% podczas przechowywania hulajnogi bez ruchu.

Kilka pomniejszych detali

Xiaomi zadbało, by Mi Electric Scooter 3 było bardziej widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego teraz, oprócz klasycznego światła przedniego o mocy 2 W, hulajnoga zyskała dodatkowe świetlne paski po bokach obudowy. Oczywiście wciąż będzie można zarządzać niektórymi funkcjami przez aplikację Mi Home oraz łączność Bluetooth (4.1).

Nowa elektryczna hulajnoga Xiaomi dostępna jest w dwóch kolorach: czarnym Onyx Black i szarym Gravity Grey. Jej cenę ustalono na 449 euro.