(źródło: Realme)

MagSafe wywołało lawinę. Nadchodzą magnetyczne ładowarki w smartfonach z Androidem

Trzeba przyznać, że powrót MagSafe wraz z najnowszymi iPhone’ami był bardzo ciekawym ruchem ze strony Apple. Można było się jednak spodziewać, że inni producenci smartfonów wkrótce postanowią stworzyć własne alternatywy dla tego rozwiązania. Tak też się stało i Realme ma wkrótce zaprezentować nowy smartfon, który zaoferuje wsparcie dla magnetycznych ładowarek bezprzewodowych jako pierwsze urządzenie w świecie Androida.

Reklama

Realme Flash i ładowarka MagDart

Dzisiejszy post na Twitterze Realme India zdaje się być jedną z pierwszych zapowiedzi najnowszego smartfona producenta. Realme Flash ma wspierać autorskie ładowarki bezprzewodowe MagDart, które dzięki wykorzystaniu magnesu, mają być tak wygodne w użytkowaniu, jak wspomniany wcześniej MagSafe w iPhone’ach 12.

Dzięki informacjom udostępnionym przez GSMArena, poznaliśmy nieco więcej szczegółów na temat nadchodzącego urządzenia oraz samej ładowarki. Realme Flash ma być wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 888, 12 GB RAM oraz 256 GB pamięci na dane.

Ekran urządzenia zostanie zakrzywiony po bokach, a w lewym górnym rogu ma pojawić się kamerka do selfie umieszczona w okrągłym wycięciu. Z tyłu zaś ma znaleźć się potrójny aparat umieszczony na prostokątnej wyspie. Całość będzie działać pod kontrolą Androida 11 z nakładką realme UI 2.0.

(źródło: GSMArena)

To, co jednak wyróżni model Flash, będzie wsparcie dla ładowania MagDart. Według wcześniejszych informacji, Realme ma zaprezentować dwa rodzaje magnetycznych ładowarek. Pierwsza z nich to dość klasyczna, niewielka, okrągła podkładka, która zapewne zaoferuje dość standardowe prędkości ładowania. Druga zaś wygląda znacznie bardziej masywnie, a w dodatku zyskała wbudowany wiatrak. Sugeruje to, że Realme nie tylko zaprezentuje magnetyczne ładowarki bezprzewodowe jako pierwszy producent smartfonów z Androidem, ale również zrobi to z przytupem.

Dzięki obecności wiatraka wytwarzane ciepło ma być odprowadzane znacznie sprawniej, co pozwoli na wykorzystanie wyższej mocy ładowania. Do dostarczania energii ma być wykorzystany odłączany kabel USB-C.

Oprócz tego, Realme Flash zapozował również na ładowarce bezprzewodowej, którą można umieścić na biurku dla łatwego podglądu przychodzących powiadomień. Nie widać tu jednak zbyt wielu szczegółów.

(źródło: GSMArena)

Więcej informacji na temat smartfona Realme Flash oraz technologii MagDart ma pojawić się wkrótce. Data widoczna na ujawnionym renderze smartfona to 3 sierpnia, więc być może wtedy nastąpi premiera nowych urządzeń.