(fot. Google)

Google Doodle ze świetną grą w stylu retro. Z okazji igrzysk w Tokio zwiedzimy Wyspę Czempionów

Jak twierdzi firma z Mountain View, mamy do czynienia z największą w historii grą Doodle. Co więcej, Google przygotowało jeszcze kilka innych funkcji, które z kolei powinny ułatwić śledzenie igrzysk olimpijskich w Tokio 2020.

Reklama

Doodle Champion Island Games

Nowa gra, do której można uzyskać dostęp wchodząc na stronę wyszukiwarki Google i klikając w specjalnie przygotowane nowe logo, ma w założeniach uczcić japońską kulturę i ogólnie sport. Warto podkreślić, że została ona stworzona we współpracy z japońskim studiem animacji STUDIO 4°C.

Doodle Champion Island Games
Doodle Champion Island Games (fot. Tabletowo.pl)

Tytuł utrzymany jest w stylu 16-bitowej produkcji retro, co zapewnia dodatkowo naprawdę przyjemny klimat. Możemy poruszać się po całej Wyspie Czempionów, biorąc udział w jednej z kilku przygotowanych mini gier, takich jak jazda na deskorolce, tenis stołowy czy wspinaczka. Każda dyscyplina ma swojego legendarnego mistrza, którego musimy pokonać.

Ponadto, gracz w Doodle Champion Island Games może dołączyć do jednej z czterech drużyn – żółta, zielona, niebieska lub czerwona. Nasze wyniki będą wpływać na ogólną punktację konkretnej drużyny.

Oczywiście gra jest darmowa i może do niej dołączyć każdy zainteresowany użytkownik.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 wraz z Google

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez firmę z Mountain View z okazji jeden z najważniejszych imprez sportowych. Pozostałe nie są już aż tak rozbudowane i skupione są przede wszystkim na zapewnieniu wygodnego sposobu śledzenia całej imprezy.

Google na oficjalnym blogu przypomina, że najważniejsze informacje może śledzić za pomocą wyszukiwarki, w której zawsze powinniśmy znaleźć najświeższe newsy. Najciekawsze momenty możemy natomiast obejrzeć na kanale olimpijskim.

Przydatny może okazać się również Asystent Google, który udzieli odpowiedzi m.in. na pytania: ile medali na olimpiadzie zdobyła Polska, kto wygrał koszykówkę kobiet czy nawet opowie zabawny fakt o igrzyskach w Tokio.

Firma dodaje, że zawsze można skorzystać z usługi Street View, aby wybrać się na wirtualną wycieczkę po Japonii. Wszystkie wymieniona atrakcje są już dostępne dla użytkowników.