(fot. Tabletowo.pl)

Apple Music na Androida z wyczekiwaną aktualizacją. Wśród nowości bezstratna jakość dźwięku

W Google Play pojawiła się aplikacja Apple Music w wersji 3.6. Aktualizacja przynosi muzykę w wysokiej jakości, a także dźwięk przestrzenny, aczkolwiek jest jeden haczyk.

Reklama

Apple stawia na jakość

Spotify może pochwalić się znacznie większą liczbą użytkowników niż konkurencyjne Apple Music, ale usługa z Cupertino zyskała ostatnio ważną przewagę. Zespół Tima Cooka zdecydował się wdrożyć muzykę w bezstratnej jakości, a także dźwięk przestrzenny.

Należy podkreślić, że oba wymienione przed chwilą rozwiązania nie wymagają dodatkowych opłat. Dostępne są dla wszystkich użytkowników, którzy opłacają miesięczną subskrypcję. Oznacza to, że znacznie lepszą jakość dźwięku mamy już w podstawowym planie.

Z nowości skorzystają teraz również użytkownicy Androida

Co raczej nie powinno dziwić, tym bardziej dobrze znając politykę Apple w stosunku do wydawania oprogramowania na konkurencyjne platformy, Apple Music z bezstratną jakością znacznie wcześniej zadebiutował na iPhone’ach, iPadach czy Makach.

Apple Music Android
(fot. Android Police)

Właściciele smartfonów z Androidem mogli już korzystać z opisanych nowości, ale były one dostępne w wersji beta. Natomiast teraz, jak informuje serwis Android Police, muzyka w wysokiej jakości i dźwięk przestrzenny wdrażane są do stabilnej wersji aplikacji. Aktualizacja, która wprowadza wyczekiwane funkcje, oznaczona jest jako 3.6 i jest już dostępna w Google Play.

Apple Music 3.6 to także wsparcie dla dźwięku przestrzennego i technologii Dolby Atmos. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że funkcja będzie działać tylko na wybranych, „kompatybilnych” urządzeniach. Niestety, Apple nie podaje więcej szczegółów czy chociażby listy obsługiwanych smartfonów z Androidem.

Nowa wersja wprowadza również kilka mniejszych usprawnień i skupia się na ogólnym poprawieniu doświadczenia podczas korzystania z aplikacji. Usługa Apple Music na Androidzie otrzymała m.in. ulepszone działanie wbudowanej wyszukiwarki w bibliotekach.

Jak już wcześniej wspomniałem, aktualizacja powinna być już widoczna w Google Play. Jeśli jednak nadal nie możecie jej pobrać, to alternatywnie można sięgnąć po plik APK.

Teraz pozostaje czekać na ruch Spotify. Miejmy nadzieję, że Szwedzi nie pozostawią działań Apple bez odpowiedzi i wkrótce wprowadzą dźwięk w bezstratnej jakości.