Nowe tła do Microsoft Teams przywrócą wspomnienia z dawnych lat

Aplikacja Microsoft Teams ze względu na pracę i naukę zdalną przeżywała w ostatnim czasie istne oblężenie. Mimo okresu wakacyjnego twórcy nie zapomnieli o swoim produkcie – został on wzbogacony o kilka nowych obrazków do ustawienia jako tło przy używaniu kamerki.

Nowe tła do Microsoft Teams zafundują powrót do przeszłości

Microsoft w ramach akcji #ThrowbackThursday wspomina stare obrazki, śmieszne GIFY i nostalgiczne momenty, które mocno zakorzeniły się w naszym życiu na przestrzeni lat. Tym razem firma postanowiła pójść jednak o krok dalej i dodała kilka nostalgicznych obrazków do aplikacji Microsoft Teams.

nostalgiczne tło do microsoft teams spinacz
Fot. Microsoft

Na pierwszy ogień poszedł uśmiechnięty spinacz, który nosi imię Clippy i mocno ugruntował swoje miejsce w historii Microsoftu. Firma uważa, że jego obraz w tle w aplikacji Microsoft Teams przyniesie użytkownikom nieco lekkości podczas odbywania kolejnej serii spotkań.

nostalgiczne tło do microsoft teams pasjans
Fot. Microsoft

Microsoft Solitaire albo po prostu pasjans pojawił się po raz pierwszy na Windows 3.0 w 1990 roku, a więc w maju tego roku świętował swoje 31. urodziny. Ta z pozoru prosta gra podbiła serca użytkowników i nadal pozostaje jedną z najchętniej ogrywanych gier wszechczasów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to idealna odskocznia od monotonnej pracy, a przecież mózg każdego człowieka potrzebuje chwili wytchnienia.

Nie mogło zabraknąć tła z Windows XP

nostalgiczne tło do microsoft teams windows xp
Fot. Microsoft

Zdjęcie zrobione w 1996 roku przez Charlesa O’Reara zrobiło wrażenie na firmie Microsoft, dlatego postanowiła zakupić prawa do tej fotografii, aby ostatecznie używać jej jako domyślnej tapety w uwielbianym przez użytkowników systemie Windows XP, wydanym w 2001 roku. Szacuje się, że obraz ten widziały miliardy ludzi, co sprawia, że jest to jedna z najczęściej oglądanych fotografii w historii. Przed dodaniem do Microsoft Teams zdjęcie zostało nieco ulepszone przez przesunięcie cieni, zmiękczenie chmur oraz dodanie kępki mniszka lekarskiego na polu.

nostalgiczne tło do microsoft teams paint
Fot. Microsoft

Ostatnie nowe tło jest związane z legendarną aplikacją Paint, która została wprowadzona w listopadzie 1985 roku jako część pierwszej wersji systemu Windows. Doczekała się ona swojego następy w postaci Painta 3D, ale nie cieszy się on taką popularnością jak oryginał.

Nowe, nostalgiczne tła można dodać zarówno do aplikacji Microsoft Teams, jak i Skype. Wystarczy pobrać je ze strony producenta.

Wiemy, w jakich wersjach pojawi się najnowszy system Windows 11

Przy okazji można wspomnieć, że organizacja Bluetooth SIG, certyfikująca urządzenia i oprogramowanie zgodne z technologią Bluetooth, w jednym ze swoich dokumentów opublikowała listę wersji systemu Windows 11, jakie Microsoft planuje udostępnić swoim klientom. Prezentuje się ona następująco:

  • Windows 11 Home,
  • Windows 11 Pro,
  • Windows 11 Pro for Workstations,
  • Windows 11 Education,
  • Windows 11 Pro Education,
  • Windows 11 Enterprise,
  • Windows 11 Mixed Reality.