400% wzrostu sprzedaży smartfonów Huawei w Polsce | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

400% wzrostu sprzedaży smartfonów Huawei w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

Dobra passa Huawei nadal trwa. I nic nie wskazuje na to, aby miała się zakończyć w najbliższym czasie. Chińska firma ogłosiła właśnie wyniki sprzedaży dotyczące swoich smartfonów. Jest gigantyczny wzrost – również w Polsce.

U nas Huawei P9 oraz P9 Plus sprzedało się tylko o 400% lepiej w porównaniu z zeszłorocznym flagowcem. Piszę „tylko”, bo w innych krajach wzrost, jaki zanotowała chińska firma, jest jeszcze większy. Np. we Francji sprzedaż P9 i P9 Plus jest o 1000% lepsza niż model smartfonu Huawei z zeszłego roku.

W Anglii sprzedaż P9 wzrosła o 300% w porównaniu z 2015, w Finlandii tak samo jak u nas – o 400%. W sumie na wszystkich rynkach, poza Chinami, Huawei P9 i P9 Plus sprzedały się o 130% lepiej niż model P8. Całkowita liczba dostarczonych jak dotąd urządzeń to 2,6 mln na całym świecie.

Chiński producent zanotował kapitalne wejście na międzynarodowe rynki. Ktoś zażartował, że w Polsce „Robert zrobił swoje”, ale świetna sprzedaż flagowca Huawei to nie tylko zasługa Lewandowskiego.

Huawei przyciąga przede wszystkim ciekawą specyfikacją, solidnym wykonaniem oraz stosunkowo niewygórowaną ceną. Zbiera też dobre recenzje, np. w Tabletowo dostał 9,1 punktów na 10. Liczne są też pozytywne opinie użytkowników tego smartfonu.

Ciekawe, jak długo taki stan będzie trwał. Czy Huawei w końcu osiądzie na laurach?

Źródło: GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona