4 stycznia, na CES 2017, Asus zaprezentuje smartfon ze Snapdragonem 835 (aktualizacja) | Tabletowo.pl

4 stycznia, na CES 2017, Asus zaprezentuje smartfon ze Snapdragonem 835 (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

W tamtym roku (jeszcze wtedy) LeTV (obecnie LeEco) jako pierwsze na świecie zapowiedziało smartfon z procesorem Qualcomm Snapdragon 820. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku to Asus zaprezentuje pierwsze na rynku urządzenie ze Snapdragonem 835.

Od pewnego czasu wiemy, że Tajwańczycy przywiozą na CES 2017 nowy smartfon. Byliśmy jednak niemal w pełni przekonani, że będzie to ZenFone 3 Zoom, ponieważ niedawno przeszedł on proces certyfikacji w TENAA. A od tego najczęściej już prosta droga do oficjalnej prezentacji.

Chińska agencja podawała jednak, że sercem smartfona jest ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,0 GHz. „Osiągi” Snapdragona 835 mają natomiast sięgać poziomu nawet 3 GHz (z kolei w mniej „optymistycznym” wariancie – 2,45 GHz). Najprawdopodobniej ZenFone 3 Zoom otrzymał więc Snapdragona 625.

A to z pewnością nie jest najlepszy na świecie procesor, o którym wspomina producent w opublikowanym dziś na Twiterze tweecie. Wydaje się więc całkiem możliwe, że za dwa dni w Las Vegas, na CES 2017, Asus zaprezentuje co najmniej dwa smartfony: flagowca ze Snapdragonem 835ZenFone 3 Zoom.

Przy okazji zacząłem się zastanawiać, jak Tajwańczycy go nazwali. Można by pomyśleć, że powinien to być Zenfone 4 (z „jakimś” dopiskiem, jako naturalny następca Zenfone 3 Deluxe). Tak się jednak nazywa już budżetowiec, zaprezentowany przez Asusa w styczniu 2014 roku. Ciekawe więc, jak producent sobie z tym „poradzi” (Zenfone 5 i Zenfone 6 też są bowiem już „zajęte”).

Aktualizacja:

Niestety, wygląda na to, że Asus jednak nie zaprezentuje na CES 2017 pierwszego na świecie smartfona ze Snapdragonem 835. Najnowsze przecieki informują bowiem, że Tajwańczycy przywiozą do Las Vegas model ZenFone AR, czyli drugi po Lenovo Phab 2 Pro smartfon, stworzony przy współpracy z Google, w ramach projektu Tango. W dodatku ma on być także Daydream Ready – „spełni” się więc zarówno w rozszerzonej, jak i wirtualnej rzeczywistości.

Natomiast określenie najlepszy na świecie procesor dotyczy Snapdragona 821, który oficjalnie rzeczywiście jest wciąż najlepszym układem w ofercie Qualcomma.

Źródło: @ASUS, Qualcomm, @evleaks przez GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona