Ważne

Pewnie te same slajdy o Snapdragonie 835 zobaczymy podczas CES 2017 – kilka informacji o procesorze Qualcomma

Qualcomm najpewniej zaprezentuje swój najlepszy procesor podczas targów CES 2017. Oczekuje się, że układ ten będzie instalowany w Samsungu Galaxy S8 i Xiaomi Mi 6. O nowym procesorze już trochę wiemy, a dziś pojawiły się w sieci slajdy, które być może zobaczymy podczas prezentacji Qualcomma na tagach w Las Vegas.

Według grafik, które wyciekły do sieci, Snapdragon 835 będzie wyposażony w rdzenie Kryo 280 wraz z grafiką Adreno 540, która zapewni renderowanie obrazu do 25 szybciej w stosunku do obecnego wiodącego procesora firmy. Pod względem konsumpcji energii, układ będzie zużywał mniej więcej połowę tego, czym trzeba było zasilić Snapdragona 801, przy jednoczesnej wydajności przewyższającej modele 810 czy 820.

Chip to krok naprzód pod kilkoma względami:

 • ma modem LTE Snapdragon x16
 • wspiera zabezpieczenia biometryczne, aparaty z płynnym zoomem i szybkim auto-focusem
 • ma mniejsze zapotrzebowanie na moc, dzięki czemu korzystniej wpływa na żywotność baterii
 • odtwarza wideo 10-bitowe 4K z 60 kl/s., wspiera OpenGL ES, Vulkan i DirectX 12, jak również kodeki HEVC

Już za kilka dni okaże się, czy zaprezentowane grafiki pojawią się na konferencji Qualcomma, czy też są jedynie efektem fantazji miłośnika prezentacji w PowerPointcie.

źródło: AndroidPure

Komentarze

 • stark2991

  “będzie zużywał mniej więcej połowę tego, czym trzeba było zasilić Snapdragona 801”
  Już miałem zakrzyknąć: “daj!!!” Ale spojrzałem na grafikę i przecież to są oczywiste bzdury co tam pokazują. Bo S810 to może i bierze mniej prądu od S801 ale tylko wtedy gdy się przegrzał i pracuje na A53 ;)
  Tak jak zawsze, będzie to pewnie połowę niższe zużycie prądu przy wydajności S801 czyli uwzględniając wyższą wydajność nowego układu wyjdzie i tak więcej niż brał S820 :)

  • Kajo

   To oczywiste, fizyki nie da się oszukać.

  • Michał Kubiak

   Myślę że chodzi o to że rdzeń będzie zużywał połowę energii na uzyskanie tej samej wydajności – to wydaje się bliższe realiom :)

 • Michał Kubiak

  Rozczarowujące są zegary nowego procesora, w informacjach prasowych dotyczących SD835 i Windows 10 ARM podawane były zegary procesora 3Ghz i 2,4Ghz dla dużych i małych rdzeni. Może tylko w laptopach takie zegary będą :)

Przeczytaj następny wpis

Masz Apple AirPods i obawiasz się kradzieży?

Okazuje się, że jest na to prosty sposób - naklejka!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona