Jest 27 grudnia. Dla Xiaomi oznacza to 27 modeli smartfonów, które mają MIUI 9

Dziś Xiaomi ogłosiło, że rozpoczyna dystrybucję aktualizacji autorskiej nakładki systemowej dla kilku kolejnych smartfonów ze swojego portfolio. Modele te to między innymi Xiaomi Mi 3, Redmi Note 2 i Redmi Note 3. Oznacza to, że mamy do czynienia z symboliczną datą – 27. grudnia MIUI 9 jest dostępne na 27 telefonów Xiaomi.

Strategia aktualizacji do MIUI 9 różni się od tej, którą posługiwało się Xiaomi w przypadku MIUI 8. Jak pamiętamy, 26 lipca firma oficjalnie zaprezentowała nową nakładkę. Następnego dnia rozpoczęto prace nad wersją beta, którą testowano na kilku modelach smartfonów jednocześnie. 28 września zespół MIUI ogłosił zakończenie opracowywania ostatecznej wersji i wydał oświadczenie, że aktualizację otrzyma 50 modeli Xiaomi, włączając w to Mi 2 i Mi 2S z 2014 roku.

Oczywiście nie mogło obyć się bez problemów, więc ostateczna wersja MIUI 9 zaliczyła mały poślizg. Dlatego pierwsze informacje o aktualizacji zaczęliśmy dostawać dopiero 31 października.

Według producenta, prawie wszystkie telefony Xiaomi, które pojawiły się na rynku od 2014 roku, zostaną uaktualnione do MIUI 9. Wspomniane 27 modeli, które już teraz mogą pobierać nową nakładkę lub będzie to możliwe w najbliższej przyszłości to:

Istnieje kilka sposobów na aktualizację do MIUI 9. Najlepiej poczekać na powiadomienie o takiej możliwości przez kanał Over The Air. Można sprawdzić jej dostępność w Ustawieniach (sekcja Informacje o telefonie).

 

źródło: gizchina