Huawei Matebook (fot. Tabletowo.pl)

23 maja Huawei zaprezentuje nowe MateBooki

Pierwszy i na razie jedyny MateBook jest już „staruszkiem”, ponieważ zadebiutował ponad rok temu, przy okazji targów MWC 2016 w Barcelonie. Od pewnego czasu wiemy jednak, że Huawei przygotowuje kolejnych przedstawicieli tej serii. Dziś producent potwierdził, że przedstawi ich światu w następny wtorek, 23 maja.

Opublikowana na oficjalnym profilu marki Twitterze zapowiedź jest dość znacząca, ponieważ stanowi potwierdzenie tego, co mówiło się już jakiś czas temu – a mianowicie, że rodzina MateBook nie będzie składała się wyłącznie z hybryd, ale również z „klasycznych” laptopów/ultrabooków.

Reklama

W tym miejscu przypomnieć należy wcześniejsze doniesienia, jakoby w przygotowaniu były trzy MateBooki: Matebook E, Matebook X i Matebook D. Tylko pierwszego z ww. można uznać za bezpośredniego następcę zaprezentowanego w zeszłym roku MateBooka, ponieważ składać się ma on z laptopa i doczepianej klawiatury, mogącej służyć także za etui.

Dwa pozostałe to natomiast „klasyczne”, czyli „nierozbieralne” laptopy. Wnioskując po widocznych poniżej grafikach, Matebook X będzie niżej pozycjonowany niż Matebook D. Ten ostatni jest bowiem bardzo smukły i cienki (przywodzi na myśl m.in. Surface Laptop).

Huawei MateBook E, MateBook X i MateBook D

Jeżeli zaś chodzi o specyfikację, to najpierw powiem, że nowe MateBooki noszą oznaczenia kodowe Pascal, Bell i Watt. Pierwszego z nich dostrzeżono swojego czasu w Geekbench, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że wyposażono go w procesor Intel Core i5-7200U (Kaby Lake, 14 nm) i 8GB RAM oraz że działał pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 64-bit. Nie ma jednak pewności, który konkretnie MateBook to Pascal, więc ta kwestia pozostaje na razie otwarta.

Huawei Pascal w Geekbench

Przy okazji zdradzę już Wam, że 23 maja w Berlinie na premierze nowych MateBooków będzie nasz Albert, więc spodziewajcie się zarówno odpowiedniego artykułu, jak i pierwszych wrażeń.

Źródło: @HuaweiMobile