Ważne

Nie będzie Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018. Zamiast nich pojawią się Galaxy A8 2018 i Galaxy A8+ 2018

Nic nie trwa wiecznie. A już na pewno nie schemat nazywania kolejnych generacji poszczególnych serii smartfonów. Samsung również zamierza dokonać zmian w swoim portfolio. W przyszłym roku producent zrezygnuje z prezentacji modeli Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 i zamiast nich wprowadzi na rynek Galaxy A8 2018 i Galaxy A8+ 2018.

Sprawa jest właściwie już przesądzona, ponieważ w bazie Bluetooth SIG dostrzeżono nowy smartfon Samsunga o oznaczeniu kodowym SM-A530F, którego – nauczeni doświadczeniem – uznalibyśmy w pierwszej kolejności za Galaxy A5 2018. Tymczasem agencja certyfikująca podaje, że model zadebiutuje na rynku jako Galaxy A8 (na pewno nie zabraknie jednak też dopisku 2018). W dodatku przy okazji dodaje również, że producent wypuści na rynek zarówno wersję single, jak i dual SIM.

Samsung Galaxy A8 2018 SM-A530 w bazie Launch Studio (fot. Tabletowo.pl)

Co prawda w bazie Bluetooth SIG nie znaleziono jeszcze smartfona o oznaczeniu kodowym SM-A730F, ale jest więcej niż pewne, że w jego przypadku Samsung postąpi analogicznie, jak z SM-A530F i wprowadzi go na rynek jako Galaxy A8+ 2018, a nie Galaxy A7 2018. Tym bardziej, że w sieci jakiś czas temu znalazło się zdjęcie, które by potwierdzało tę teorię:

Niektórzy mogą się czuć zaskoczeni, że Samsung po trzech latach zmienia schemat nazewnictwa smartfonów z serii Galaxy A, lecz dla mnie jest to zrozumiałe. Rok w rok urządzenia z tej linii coraz bardziej przypominały flagowce z rodziny Galaxy S. W 2018 roku sytuacja się powtórzy i możliwe, że Koreańczycy nowym schematem chcą jeszcze mocniej zaakcentować podobieństwo (pod względem wizualnym).

Przy okazji powyższe trzeba traktować również jako jednoznaczne potwierdzenie tego, że na rynku nie zadebiutuje następca Galaxy A3 2017. Wątpliwe bowiem, żeby Samsung wprowadził trzeci, najmniejszy model, ponieważ wówczas musiałby go nazwać w stylu Galaxy A8 Lite 2018 – a to więcej niż mało prawdopodobne.

Polecamy również:

Samsung sprawi, że poczujemy się prestiżowo – tylko do Polski i dwóch innych krajów w Europie trafi Galaxy A7 2018

Źródło: Launch Studio przez Galaxy ClubSamMobile

Komentarze

 • Jakub Kordasiński

  Zmiana nazewnictwa całkiem ok. Flagowy model to S8, a średniak A8. Potem S9 i A9 itd. To brzmi sensownie. Obawiam się tylko ceny tego A8, jak będzie powyżej 2000-2200 to IMO nie będzie to już średniak.

  • Player

   A9 od Samsunga już był… A9 2018 i S9 bardziej by się siadło w takim przypadku :)

  • maxxx

   I tutaj jest sedno moim zdaniem. Teraz będzie łatwiej, drożej sprzedać średniaki;))

 • Reaver

  A3 2015 to byl jeden z najzgrabniejszych telefonow na rynku, ale widac popyt jest bardziej na wyswietlacze-patelnie

  • regoat

   A5 jest nadal zgrabny

  • Tylko Samsung Galaxy Alpha! <3

   • Reaver

    Najladniejszy telefon ever :-)

 • regoat

  Lepsze to niż Galaxy S8 lite mini oraz plus

  • VMortens

   Lepsze w czym? Przecież to jest dokładnie taka sytuacja, tylko nazwę przekręcili i wciągnęli coś co powinno być S8 Lite i S8+ Lite do serii A.

   • regoat

    Krótsza . Przecież to jest oczywiste . Nazywa się Galaxy A8 i tyle

 • VMortens

  W zasadzie nie powinienem być zdziwiony. Pogodziłem się z tym, że z Samsungiem, przez kilka najbliższych lat nie będzie mi po drodze.
  Jeśli producenci liczą na to, że narzucą mi nowy patelniowy format, bo mogą, to ja chętnie wyciągnę z portfela środkowy palec zamiast gotówy.
  Nie widzę zupełnie sensu w nowej linii A. Trzeba było zwyczajnie zrobić jakieś S8 Lite, czy coś i na to samo wyjdzie.
  Seria A, to były fony dla mnie. Mam szczerą nadzieję, że im się na tym gwałtownym przerzucie na 18:9 i rozmiarach patelni noga powinie i z podkulonym ogonem będą klecić jakąś serię w starym formacie, albo w czymś co będzie przypominać iPX.
  Czekam jeszcze co pokaże Huawei w serii P, bo w Note były dwa formaty do wyboru.

 • Matyes

  Naprawdę szkoda, że nie powstanie (prawie) bezramkowy telefon w rozmiarze mniejszym od 5.5 cala

 • Sq72

  Po co ten plastik przy czytniku i diodzie? Brzydko to wygląda.

  • Rewolucjan Ek

   To jest po prostu wycięcie w etui, jeśli o to ci chodzi :P

 • obserwator

  czekam na niego, jeśli tylko nie będzie różowego ekranu to go biorę

 • Tech-Floyd :)

  A5 o wiele lepiej dziala, ale po dodaniu ram. Są do tego aplikacje, trzeba się trochę orientować w temacue

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona