Samsung sprawi, że poczujemy się prestiżowo – tylko do Polski i dwóch innych krajów w Europie trafi Galaxy A7 2018

Najczęściej jest tak, że kiedy gdzieś w świecie zadebiutuje jakiś nowy sprzęt, my musimy pogodzić się z myślą, że i tak nigdy go nie kupimy oficjalnie w naszym kraju. Tym razem jednak może zadziać się rzecz niespodziewana – Samsung podobno zamierza bowiem sprzedawać Galaxy A7 2018 tylko w Polsce i jeszcze dwóch innych europejskich krajach.

Wszyscy na pewno doskonale pamiętają, że od kiedy seria Galaxy A zadebiutowała na rynku w 2014 roku, do nas trafiała zawsze tylko dwójka jej przedstawicieli: Galaxy A3 i Galaxy A5. I do tej pory nic nie wskazywało na to, że coś w tym temacie się zmieni. Tymczasem właśnie okazuje się, że w 2018 roku czeka nas mała rewolucja.

Po pierwsze, wiele wskazuje na to, że Galaxy A3 2017 nie doczeka się bezpośredniego następcy. Co prawda pojawiła się plotka, że Samsung szykuje mały smartfon z ekranem Infinity Display, jednakże najprawdopodobniej ostatecznie nie ujrzy on światła dziennego. Tym bardziej, że spekulowało się wówczas, iż ma to być Galaxy S9 Mini.

Na placu boju o klienta pozostaną więc jedynie Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018. Jak podaje jednak serwis źródłowy, ten drugi trafi wyłącznie do trzech europejskich krajów: Polski, Niemiec i Rosji. Mieszkańcy pozostałych państw będą z kolei musieli zadowolić się a-piątką. Przynajmniej na początku, ponieważ nie jest jeszcze na 100% przesądzone, że a-siódemka nie trafi do innych regionów, tylko nieco później.

Przy okazji po raz kolejny słyszymy też, że Galaxy A7 2018 zostanie wyposażony w płaski, 6-calowy wyświetlacz Infinity Display z dość wąskimi ramkami dookoła. Niedawno dostaliśmy również cynk, że smartfon nie zadebiutuje z Androidem Oreo na pokładzie – Samsung udostępni mu nowszą wersję systemu dopiero później.

Źródło: SamMobileSlashleaks

Komentarze

 • Linkyop

  Cóż, tego się nie spodziewałem…

 • deuu

  Mariat! Tu jest jakby luksusowo … :P

 • Tomasz Dąbrowa

  Prestiż

 • Krzysztof Dźwig

  Wyjaśni ktos laikowi, czemu nie wydają wszystkich modeli we wszystkich krajach

  • Rewolucjan Ek

   Pewnie koszta dystrybucji nie pozwoliłyby na odpowiedni zarobek w danym kraju, więc Samsung wprowadza te telefony tam, gdzie jest odpowiednio duży popyt na nie.

  • Z uwagi na specyfikację rynku, marketing, chęć zachowania równowagi rynkowej, płynności finansowej…

   Samsung (jak i inni producenci) ma masę modeli przygotowanych specjalnie pod gusta klientów na różnych rynkach. Mając obadane, co gdzie sprzedaje się najlepiej, oferta jest dostosowywana pod dominującą grupę konsumentów w danej przestrzeni, co minimalizuje potencjalne straty finansowe – ucięcie segmentów nierentownych w celu skupienia się na tym, co się w istocie przynosi jakiś konkretny zysk.

 • Ello

  Cena też pewnie będzie prestiżowa – 2499 zł albo niewiele mniej.

  “do nas trafiała zawsze tylko dwójka jej przedstawicieli: Galaxy A3 i Galaxy A5. I do tej pory nic nie wskazywało na to, że coś w tym temacie się zmieni.”

  Mieliśmy A7 z pierwszej generacji.

 • mico11

  No … Na bogato. Szkoda, że jeszcze marshmallow nie wsadzili

 • MarcinS

  Szybkie obliczenia. 6 calowy telefon 18,5:9, z wąskimi ramkami, powinien być rozmiaru klasycznego telefonu z ekranem 5,35 cala, pomiędzy A5 i A7 2017. 5,7 calowy telefon 18,5:9, z wąskimi ramkami, powinien być rozmiaru klasycznego telefonu z ekranem 5,1 cala, pomiędzy A3 i A5, chociaż bardziej między J3 a A5, bo A3 nie ma 5 cali. I już wiadomo dlaczego A3 mógłby w ogóle nie istnieć.

 • Grzegorz

  Jak to A3 nie doczeka się następcy???

 • Bulo Kaczka

  Cena pewnie z 2200 lekko. Za tyle lepiej bedzie brac S7/8.

 • Inż

  A7 2015 był dostępny w Polsce.

 • Blllkl Bn

  I co Ci do tego ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona