Ważne

Google: w 2018 roku rozszerzona rzeczywistość na milionach urządzeń z Androidem

Jeden z prelegentów Google na konferencji w Lizbonie, Amit Singh, powiedział, że dzięki rozwojowi platformy ARCore, w 2018 roku rozszerzona rzeczywistość będzie obecna w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie.

Singh roztoczył przed uczestnikami konferencji wizję, w której już przyszły rok przyniesie prawdziwy powiew świeżości w technologiach. Jego zdaniem Google umożliwi milionom smartfonów obsługę rozszerzonej rzeczywistości. Obecnie firma wspiera deweloperów, by ci mogli tworzyć aplikacje w oparciu o platformę ARCore, która jest rozwinięciem projektu Tango.

Amit Singh, który jest wiceszefem działu rozszerzonej rzeczywistości w Google, podał przykłady aplikacji, na których będą mogli zarabiać deweloperzy aplikacji AR: od najszybciej przychodzących do głowy gier, przez programy użytkowe pomagające w aranżacji mieszkania po apki zakupowe.

“Rozszerzona rzeczywistość stanie się główną cechą Androida w ciągu kilku najbliższych lat. Kiedy już to się stanie, naturalną koleją rzeczy będzie monetyzacja popularnych standardów.”
– Amit Singh, Google

Pakiet narzędzi deweloperskich ARCore od Google pojawił się w sierpniu i jest przeznaczony do tworzenia aplikacji rozszerzonej rzeczywistości na urządzenia bez wyspecjalizowanych kamer z czujnikami głębi (taką dysponuje na przykład iPhone X).

Obecnie z programów napisanych z pomocą ARCore mogą korzystać właściciele Samsungów Galaxy S8 oraz Google Pixeli. Google ma jednak nadzieję, że w przyszłym roku ARCore będzie tak powszechne, że uda się umożliwić 100 milionom smartfonów obsługę technologii rozszerzonej rzeczywistości, wliczając w to urządzenia ze średniej i niższej półki cenowej.

źródło: CNBC przez phonearena

Komentarze

 • Tomasz G.

  Już widzę jak wszyscy zamieniamy się w kupy

  • Wojtek Czaderna

   To by było przesrane.

 • Lfica

  Ale fajny i pszystojny lef 3>

 • Kuba Sojka

  Sony też dołączy

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona