Ważne

Lenovo się cieszy, ponieważ zapotrzebowanie na smartfony – zwłaszcza z serii Moto – stale rośnie

Akurat mamy taki okres, że wszystkie firmy dzielą się z nami swoimi wynikami finansowymi za trzeci kwartał 2017 roku kalendarzowego (nie zawsze pokrywa się on z fiskalnym danego przedsiębiorstwa, a właściwie to rzadziej niż częściej). Nie wszyscy mają powody do radości, ale nie Lenovo – dział mobilny marki od początku lipca do końca września 2017 roku poradził sobie nad wyraz dobrze.

Jak podaje producent, w trzecim kwartale 2017 roku kalendarzowego odnotowano wzrost obrotów o 19% względem drugiego kwartału 2017 roku. Wzrost rok do roku też, aczkolwiek Lenovo już nie zdradziło, w jakiej wysokości. Największa w tym zasługa stale rosnącej sprzedaży smartfonów z serii Moto. Firma chwali się, że dobra passa trwa już trzeci kwartał z rzędu, tzn. od początku tego roku.

Lenovo zauważa stale rosnące – rok do roku; i to znacznie – zapotrzebowanie na modele z rodziny Moto GMoto E. Popyt na urządzenia z linii Moto Z zwiększył się natomiast w porównaniu z drugim kwartałem 2017 roku kalendarzowego o 18%. Współczynnik sprzedaży powiązanych akcesoriów Moto Mods wzrósł w okresie od lipca do września 2017 roku do 37%, podczas gdy w Q2 2017 był on na poziomie 30%.

Ogólnie, w ujęciu globalnym, w trzecim kwartale 2017 roku kalendarzowego Lenovo dostarczyło na rynek 15,3 miliona smartfonów, czyli 10% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej i aż o 37% więcej niż w drugim kwartale 2017 roku kalendarzowego. Największy wzrost dostaw odnotowano w Europie Zachodniej (+71%), Ameryce Łacińskiej (+69%; tam bardzo lubią markę Motorola) i Ameryce Północnej (+67%). Firma dużo uwagi skupia też na Indiach – w tamtym kraju wzrost wyniósł 14% rok do roku i 83% względem Q2 2017.

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto Z2 Play (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Ernest G

  a do P2 w T mobile nadal brak antka 7

  • Roman Rarog

   Temat rzeka, w UK też taka sytuacja – dlatego lepiej nie kupować brandowanych telefonów. Na P2 z wolnej dystrybucji obecnie nougat + lipcowe łaty bezpieczeństwa. Najlepiej jakby dali nowego androida bez swoich dodatków – jest ich niewiele i da się spokojnie bez nich żyć, a pewnie łatwiej robić upgrade’y.
   Niestety chyba skupili się na serii Moto a reszta linii będzie wygaszona. Szkoda bo P2 to naprawdę świetny hardware , a bateria 5k + ładowarka 24W naprawdę robią świetną robotę.

 • Tech-Floyd :)

  Jestem ciekaw, jak idzie sprzedaż modułów. Telefony telefonami, ale czy ktos w ogóle interesuje się tymi Moto mods?
  Nigdy nawet nie widziałem, by ktokolwiek jakiegoś używał, ale może…

  • MishastY

   Hmm.. mam Moto z Play. I z chęcią ogarnął bym jakieś modsy. Np gamepad czy aparat. Ale ceny są zaporowe. Za tel dałem 1400 a aparat 1000? No nie widzę tego.

  • Jest przecież napisane: “Współczynnik sprzedaży powiązanych akcesoriów Moto Mods wzrósł w okresie od lipca do września 2017 roku do 37%, podczas gdy w Q2 2017 był on na poziomie 30%.” ;)

   • Tech-Floyd :)

    Ups, racja:)

 • MishastY

  Wcale mnie nie dziwi zainteresowanie telefonami Moto. Sam posiadam Moto z Play i coś czuję że z Moto już zostanę. Nie dosyć że prawie czysty android (prawie bo o ile nie ma nakładki, o tyle są aplikacje firmowe moto) to jeszcze do tego, mimo wyjścia kolejnej serii, ta wcześniejszą jest dalej w pełni wspierana. Do tego dorzućmy solidną konstrukcję, fajny wygląd i nieźle ceny… No jak tego nie kochać.

  • Oreo

   Moto dobre smartfony ,tak samo oneplus i xiaomi.

 • MishastY

  Nie no bezsensowne to nie są ;) właściwie to nawet mają całkiem niezły sens. Tylko żeby jeszcze do tego miały całkiem niezłą cenę to byłby hit

  • Tech-Floyd :)

   Według mnie są. Dodatkową baterią dlatego, że ich flagowiec miał bardzo słabą. Aparat słaby więc moduł za 1000 zł który daje… zoom i lampę… głośnik jest w ogóle śmieszny, bo lepiej kupić jak clip za połowę tej ceny a projektów 480p raczej nie wymaga komentarza:)

   • MishastY

    Patrząc na to w ten sposób to faktycznie. Ale.pamietaj że to ma rozszerzać możliwości ;) swoją drogą… Druga seria z ma mniejsze baterie chyba tylko dlatego nawet powerbanki się nie sprzedawały :p

   • Devil_Dragos

    Glosnik jest najsensowniejszy bo gra jak flip3 a cena ta sama

    • Tech-Floyd :)

     No no i muszę to mieć cały czas przy telefonie, by z niego korzystać… genialne…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona