Ważne

Plus i Cyfrowy Polsat przyspieszają swój internet LTE niemal do 500 Mbit/s

Nikt nie lubi wolnego internetu. Operatorzy również. Dlatego każdy z nich inwestuje w swoją sieć, aby klienci mogli śmigać po niej z jak największymi prędkościami. Plus i Cyfrowy Polsat nie są wyjątkiem. Co więcej, właśnie udało im się przyspieszyć oferowany przez nich internet LTE do prawie 500 Mbit/s.

Co prawda na razie wyłącznie w Białymstoku, ale w planach są kolejne lokalizacje. Tak zawrotną – jak na internet mobilny – prędkość operator osiągnął poprzez agregację trzech pasm o częstotliwościach 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz o łącznej szerokości 50 MHz. Uruchomiono także modulację 256 QAM, dzięki czemu transfer danych na zagregowanym pasmie jest szybszy o 33% i koniec końców może osiągnąć poziom nawet 498 Mbit/s.

Przy okazji Plus zaimplementował technologię MIMO 4×4 na paśmie o częstotliwości 2600 MHz, co pozwoliło podwoić prędkość internetu mobilnego w tym paśmie nawet do 300 Mbit/s. Wszystkie wymienione powyżej zabiegi przełożą się na wyższą jakość internetu i zdecydowaną poprawę komfortu korzystania z niego – wszystko powinno ładować się w mgnieniu oka, użytkownik zapomni o zjawisku buforowania się materiałów podczas streamowania filmów i muzyki.

Do tego tak skonfigurowana sieć ma większą pojemność, dzięki czemu dostęp do wysokiej jakości szerokopasmowego internetu mobilnego ma znacznie więcej użytkowników. W dodatku połączenie w tym przypadku jest o wiele stabilniejsze, co przekłada się na lepszą jakość i większy komfort korzystania z usługi. A to jest kluczem do serca każdego klienta.

Jak wspomniałem, w pierwszej kolejności dostęp do ultraszybkiego internetu mobilnego dostali mieszkańcy Białegostoku. Plus planuje wdrażać to rozwiązanie również w innych miejscowościach, aczkolwiek celem operatora jest nie zwiększanie pokrycia, tylko rozbudowanie pojemności sieci w konkretnych lokalizacjach. Oznacza to więc zapewne, że po prostu nie wszyscy będą mogli z tego skorzystać – tylko ci, którzy mieszkają na najbardziej “oblężonych” terenach.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Edward Piotrowski

  Plus teraz nie wyrabia się nawet w Warszawie.Niech poprawią to co mają.

  • anemusek

   Dlatego za pokazowy lab posłużył Białystok. Pewnie nie sam Białystok tylko puszcza białowieska xD
   Wyjaśniło się już po co wycinka – nie Kornik ale maszty ;p

   • MarcinS

    Otwieranie przestrzeni, żeby liście zasięgu nie tłumiły.

  • Paweł Piekarski

   https://uploads.disquscdn.com/images/48495235260fecb6b1232fe78b71e15d5684972b368aa7d89df8f240623bf997.png Ostatnio jadąc autobusem, wracając z pracy osiągnąłem taki wynik:

   • Jarek Siedlak

    W okolicach Hali Mirowskiej właściwie między 4 stacjami plusa koło parku zapewne niezbyt tłocznego w środku nocy…

 • mar jak

  Gdzie bym nie sprawdzał to ledwie 1-2 mbps. Wolno rwie tragiczny ping w trasie co chwila zmiana bts lub brak zasięgu. Gdzie tu do 500? Nie róbcie ludziom wody z mózgu

  • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

   Właśnie słowem klucz jest “do”. Te 500mbps można uzyskać, ale w laboratorium.

   • Misio

    Nawet w laboratorium jest problem. Te 500Mbps to raczej teoretyczne wyliczenia są. Praktyka mówi o maksymalnie połowie tego. Do tego trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że to LTE2600, więc w budynku już nie masz zasięgu. Zresztą z 2100 też może być problem. Więc albo antena na zewnątrz, albo nie wiem po co komu w telefonie 200Mbs przy takich limitach jak w Plusie.

 • Zygmunt Lasota

  Plus to dno gdzie 500 mbt ja mam 10 i piszą b. szybki

  • mozilla007

   U mnie akurat pobieranie dochodzi do 150mbps, A wysyłanie około 80mbps. Katowice.

 • kuczmil

  Mam Plusa i youtube w Warszawie działa na FHD bez problemu.

  • Damian

   To słabo, jak na FHD potrzeba 5-6 Mbit/s.

  • PLTSHUNTER

   FHD? Chłopie mamy 2017 rok, FHD to działało na mobilnym kilka lat temu
   Jak działają ci materiały 4K(20-30Mbps min) to jest dobrze

 • Piotr Wojciech

  Plusa największemu wrogowi nie polecam. W mojej lokalizacji (Al. 29 Listopada w Krakowie koło Cmentarza Rakowickiego – 1 km w linii prostej od Starego Miasta) w ciągu 3 lat korzystania z Power LTE Plusa średnie prędkości obniżyły się z ok. 19/20 Mb/s do max 10 Mb/s. Gdy zapytałem ich mailowo czy mają w planach coś z tym zrobić (np. zaimplementować LTE-A), dowiedziałem się, że dla mojej lokalizacji takich planów nie ma. Jeszcze tylko 10 razy po 24,99 zł i żegnaj. Bez żalu!

  • Paweł T

   Pogadaj z Prezydentem Krakowa. U Was się nie da sieci budować. Postawic nowy nadajnik-niemozliwe.
   Właśnie w tym miejscu 256qam i mimo4x4 mocno by pomoglo bo to prace nie wymagające zgłoszeń czy pnb

  • Misio

   Ciesz się. Ja mam z agregacją (chociaż to pewnie nędzne 800+1800) jakieś 1.5Mb w Plusie. Na szczęście używam w domu Playa, który jako jedyny ma jakąś sensowną prędkość (też tyłka nie urywa).

 • Wiesław Witek

  zgodnie z §8 pkt 6 Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych Internetu: „Cyfrowy Polsat zapewnia minimalną przepływności pobierania i wysyłania danych (downlink / uplink) na poziomie 8 kbps przez 98% czasu trwania transmisji danych na obszarze objętym zasięgiem usług transmisji danych

  • PLTSHUNTER

   I dlatego z usług solorza się nie korzysta. FUP który jaki jest to każdy wie, żałosna jakość produktu i miliony wpompowane w marketing

 • Bartosz G.

  A w play slaby zasieg i 1.5mb/s. Dziadostwo nie firma

 • mobile4you

  Piszą, że przyśpieszyli swój internet. Ja czekam, żeby przyśpieszyli mój.

 • Michał

  A w playu dalej płaca 10 tysięcy dla posiadaczy wysokich budynków za mozliwość zamontowania anteny

  ____________

  http://www.tarnow-serwis.pl/

 • rebro18

  Przyspiesza zeby za chwile zalozyc lejek ….

 • Illutorium

  Przy bezstratnym wideo na FFV1 (Kodek z FFMpeg) to wciąż delikatny bufor do ładowania ale o wiele mniejszy. (Przy bezstratnym audio bufor ładowania nie występuje)

 • Paweł

  Tak właśnie działa u mnie super szybki internet z Plusa wieczorami po godz 17. Dodam że nie przekroczyłem pakietu danych i mieszkam 500m od nadajnika. https://uploads.disquscdn.com/images/44f76e256a428975a8ff545eff421da8ae593e132e3c4236bd02ec5fb4ca7bba.jpg

 • predkosc_komiczna

  Teraz jeszcze szybciej? ;D Gdańsk Śródmieście. Z 30 Mbps DL w maju 2016 do 5 Mbps wieczorami w maju 2017 (i tak do dziś). Polecam! Na odpowiedź na zgłoszenie co się dzieje z ich LTE czekałem 40 dni, by dowiedzieć się, że “dział techniczny dokonał sprawdzenia statystyk radiowych lokalnych stacji bazowych i nie stwierdzono, aby występowały nieprawidłowości w ich działaniu. Ruch danych jest poprawnie przenoszony, a współczynniki jakościowe nie wskazują na uszkodzenia.” Nie ma uszkodzenia, jest wszystko w porządku, klient się czepia. Zaprawdę polecam! ;) Nic tak nie poprawia samopoczucia i zdrowia jak próba obejrzenia video na YT czy netflixie wieczorem za pomocą netu z Plusa ;) Lepiej wyjść z psem na spacer niż się wq…

 • Janusz

  Kolejna propaganda plusa. Najgorszy operator w polsce. Chwala się transferami 0,5Gb/s a po przekroczeniu pakietu ich lichwiarska oferta zwalnia do 20Mb/s z automatu. Potem po przekroczeniu połowa pakietu i oto taki mamy efekt http://www.speedtest.net/my-result/6760147115. Taki internet to ja mogę mieć w pewnej sieci za darmo prócz kosztów aktywacji i wysłania listu. Zasłaniają się tajeminczym FUPem zamiast go w prost przedtawić przy podpisaniu mowy. Konsultanci plusa wciskają bajki że internet nielimitowany od 4 lat. Pomarańczowy operator w prost mówi ile jest transferu i kiedy do ilu zwalnia oferując w tej samej cenie 3 krotnie większy transfer.

 • Htc Desire

  Ja mam internet od airmax pl i smiga zawsze tak samo dobrze po 200Mega wyniki zawsze w obie strony do tego publiczne ip, brak lagow https://uploads.disquscdn.com/images/fad6f99bd5ce41f5deefbd980cc7fc14368bbcd6d9d1948504cb36f388085809.jpg

 • mazak

  Póki co, nie mam takiej potrzeby. Jestem w Aero2 i tam mam 30 gb za 30 zł, a prędkość na moje potrzeby jest w sam raz.

 • qqqqqqqqqqqqqqq

  szkoda że w mojej lokalizacji Tuplice ten internet polsatu to zawrotne 2 Mb,s oczywiście operator nie widzi problemu bo jak twierdzi może każdego zwolnić do 8Kb,s to złodzieje i barany zawsze to wina odbiorcy tylko nie wiem jaka to moja wina chyba tylko taka ze się na to nabrałem i podpisałem umowę na silnej antenie zewnętrznej to jakieś kpiny gdybym chociaż zdążył pobrać większą ilość danych ale jak przy tej prędkości to niemożliwe wysyłanie jest większe dwukrotnie tłumaczenie wszystko jest ok to nie nasza wina czyli moja że nadajnik jest obciążony i w dodatku na starych częstotliwościach 800 Mhz polsat i plus to dno !!!!!

 • Zwiad500

  Na co oni się za t biorą jak nawet jednego mb/s nie można wyciągnąć.
  http://www.speedtest.net/my-result/a/3491872884

 • ipokryci manipuatorzy

  tylko czemu mam download poniżej 0,5 Mbps??? w cyfrowym polsacie…. te prędkości są mocno naciągane… hehe… najlepsi na świecie… sure enough… hehehe… czemu nie napiszecie, że 10 000Mbps? albo 100 000Mbps?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona