Ważne

Orange wydaje mnóstwo pieniędzy, żebyś Ty miał lepszy zasięg

Zasięg to w dzisiejszych czasach coś, za co prawie wszyscy daliby się pokroić, żeby go mieć. No bo jak to tak bez zasięgu, ani zadzwonić, ani wysłać SMS-a, ani skorzystać z internetu? W praktyce jego zapewnienie wszystkim klientom przez operatora nie jest jednak taką łatwą sprawą. Do tego niezbędne są inwestycje za wielocyfrowe kwoty. Ale Orange je regularnie ponosi, żeby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie.

Pomarańczowi w ostatnim czasie położyli szczególny nacisk na rozbudowę sieci stacji, obsługujących agregację częstotliwości 4G LTE. Dzięki ich wysiłkom, ich liczba wzrosła z 467 na początku 2017 roku do 2,3 tysiąca na koniec czerwca 2017 roku, czyli blisko pięciokrotnie! Aktualnie Orange ma już ponad 9,8 tysiąca stacji z 4G LTE.

Agregacja pasm jest bardzo korzystna dla klienta. Zapewnia ona bowiem przede wszystkim lepszą jakość połączenia i szybszy transfer. Kolejną zaletą jest też fakt, że jeżeli na danym terenie do sieci podłączona jest duża liczba abonentów, to każdy z nich może korzystać z usług bez żadnych problemów i uniedogodnień.

W zależności od nadajnika, Orange “agreguje” od dwóch do trzech częstotliwości. Wiadomo, im więcej, tym lepiej. Aktualnie operator ma 439 stacji, agregujących po trzy pasma. Powstają one szczególnie w miejscach, gdzie ruch jest największy i do sieci podłączonych jest najwięcej użytkowników.

Przy okazji Orange podzielił się także kilkoma statystykami. Od stycznia do czerwca 2017 roku klienci przetransferowali łącznie 188,55 PB danych. Dla porównania, w drugiej połowie 2016 roku było to “zaledwie” 129,85 PB. Ponad połowę wykorzystano na oglądanie materiałów wideo. 70% ruchu w sieci mobilnej Orange odbywa się przy wykorzystaniu technologii 4G LTE.

Źródło: Orange

Komentarze

 • Linkyop

  Ta, a na moim osiedlu nawet H+ nie ma ;-; A wystarczy wyjść z osiedla i już wskakuje LTE+.

  • zasięg

   Weź kredyt, zmień mieszkanie :D

   • Linkyop

    Nie ma szans. Pełnoletność za 2 lata dopiero. XD

  • Norbert Nowakowski

   Mój kumpel miał taki sam problem i wiecznie narzekał a jak podjechalismy do niego z kolegą to okazalo się że szyby w oknach są barwione jakimś bromkiem na zielono i przepuszczalność sygnału mocno spadała. Po wywaleniu anteny na zewnątrz full zasięg w domu…

 • 2451

  Nie będę miał lepszego zasięgu, bo mam telefon w innej sieci.

 • Bartek

  Zasięg to może mają fajny ale przepustowość tragiczną. W Poznaniu mam 5 mb/s po LTE a jak zgłaszałem problem to otrzymałem informację że jak mam problem mam włożyć kartę SIM do telefonu. Ta sieć się już kończy!

  • Lawstorant

   Play Szczecin to samo. Te wszystkie sieci dużo się od siebie nie różnią.

  • Antifollower

   Przenieś się do Play. Mają aż 1,5Mb w roamingu krajowym.

  • robson82

   w plusie nawet 1.5 mb/s leci po LTE bo nadajniki mają przeciążone ….

 • Tom

  A u mnie na wsi ciągle bieda z zasięgiem oranga

  • Tomek pozdro

   U mnie tak samo.

   • Piter

    U mnie tak samo:(

 • Polaczek

  Jak na razie to tylko porozdawali setki GB karciażom przez co nadajniki są obciążone tak mocno, że w szczycie nawet przy pełnym zasięgu LTE prędkość potrafi spaść poniżej 1Mbps, a jak do nich piszesz to rozkładają ręce i każą przestawiać router w lepsze miejsce. Ot taka przemyślana polityka firmy.

  • Ziemniaczek

   BTS-y nie są z gumy, pewnie radiolinie mają słabe i więcej klientów = spadek prędkości. :D

  • Jako karciarz – dobrze zrobili. Przejdź też na kartę, polecam. LTS u mnie chodzi w okolicach 12Mbps.

 • MarcinK MARTINEZ

  Play to jest dopiero tragedia.

  • BadLittleGirl

   Play to sieć typowo miastowa.

   • Gargamel

    Nie do końca, mieszkam na wsi (południe kraju) i jeszcze rok temu transfer w odległości +/- 800 metrów od macierzystego BTS’a wynosił 60Mbit na pobieranie i 30-35Mbit na wysyłanie. Teraz pobieranie liczone jest w Kbit/s, a przy wysyłaniu najczęściej co się pojawia to komunikat “błąd komunikacji sieciowej”, chociaż na ekranie nadal widoczna jest ikona aktywnej transmisji danych. Średnio co 1 – 1.5 minuty “cudowny” internet Play dostaje zatwardzenia na 3-5 minut i jedyne co pozostaje to przelogowanie przez włączenie i wyłączenie trybu samolotowego. Dzieje się to na wszystkich telefonach (Note4, Galaxy A5, Galaxy S3 i Nokia Lumia 650), byłem kilka dni temu w Katowicach i tam jak i w pozostałych miejscowościach przez które przejeżdżałem wspomniany problem nie występował, co jednoznacznie wskazuje na nieprawidłowe działanie BTS’a odpowiadającego za pokrycie okolic mojego miejsca zamieszkania. Sprawa zgłaszana kilkukrotnie do działu technicznego fioletowych, ale Play ma to głęboko w d.pie na samym dnie. Za miesiąc zapewne zaczną się pierwsze natrętne telefony z BOK o przedłużenie umowy na jeden z trzech numerów abonamentowych, już ja im k.rwa przedłużę umowę!

 • Marek Ługowski

  A ja dalej w domu mam słaby zasięg

 • Jacek Tomaszewski

  Służę listą co najmniej 30 punktów w Warszawie (w tym w centrum) oraz najbliżej (do 30 km) okolicy gdzie Orange w ogóle nie ma zasięgu.

  W Pendolino nie ma WiFi. Trzeba korzystać z sieci zewnętrznej. Jechałem na trasie Warszawa – Katowice. Abonenci Plusa, T-Mobile i Play bez problemu cały czas rozmawiali i surfowali po Internecie. Ja przez ponad 50% trasy byłem poza zasięgiem sieci. Dno i trzy metry mułu.

  Co chwila czytamy o awarii w Orange: niemożliwość nawiązywania połączeń, SMS-ów czy brak transmisji danych. Sama Neostrada miała w mojej okolicy od początku tego roku już 11 razy (jak oni to nazywają) “masową awarię”. Jedyna służba, która w Orange działa sprawnie i nie miała nigdy żadnej awarii – to dział wystawiający comiesięczne faktury i egzekwujący należność od abonentów. Na zgłoszenie się konsultanta z Biura Obsługi Klienta czeka się czasami ponad 20 minut. Przyjmują zgłoszenie, obiecują oddzwonić (lub poinformować SMS-em) o rozwiązaniu – poczym pies z kulawą nogą się nie odzywa.

  SMS-y potrafią przychodzić po 24 godzinach. Znajomi dzwoniąc do mnie słyszą czasem komunikat, że “wybrany numer nie istnieje”. Ciekawe, że przy wystawianiu faktury mój numer jak najbardziej zawsze istnieje.

  Orange to jest wielkie pomarańczowe gówno.

  • Robert

   Bzdury opowiadasz. Orange korzysta z tych samych nadajników co T-Mobile. Skoro zasięg mieli abonenci T-Mobile to mieli go także ci korzystający z sieci Orange.
   Pozdrawiam!

   • Jacek Tomaszewski

    Dziwna sprawa, że nie miałem. Poza tym mogę podać miejsca, gdzie T-Mobile ma dobry zasięg, a Orange nie ma go wcale.

    • pacan

     Łżesz pacanie. To technicznie niemożliwe bo te same nadajniki.

     • Jacek Tomaszewski

      Twoje zdanie jest takie-to-a-takie, a jeśli fakty temu przeczą – to tym gorzej dla faktów.

     • MarVald

      Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, Symbioza tych sieci jest bardziej skomplikowana niż Ci się wydaje. Nadajniki dzielą w 40 % sieci i dotyczy to przede wszystkim małych skupisk ludzkich. W pozostałych miejscach dzielą jedynie maszty. Im większe skupisko ludzkie tym większe prawdopodobieństwo kompletnie niezależnych BTSów. Kup sobie karty obu sieci i zobacz, jak to wygląda.

     • robson82

      oczywiście że jest to możliwe :P wystarczy ze operator to zablokuje. i tak przez długi czas jak ktoś przechodził do playa domyślnie logowało się do sieci t-mobile bo play tak ustawił. a twierdzenie że to te same nadajnik bo niby tworzą sieć Networks to też bzdura bo każdy z nich w danym miejscu może sobie zarządzać jak chce i blokować logowanie w zależności od zajętości odbiorników !!! jak nie wiesz to się nie wypowiadaj w temacie.

   • Tomasz Kruzo

    To Wy bzdury opowiadacie. Przez 10 lat miałem ze sobą telefony Orange i T-mobie. Zjeździłem tak całą Polskę. Gadanie że to te same nadajniki to tylko teoria. Te same telefony w jednej i drugiej sieci i? I przez 10 lat napotykałem kilka razy w tygodniu miejsce gdzie T-mobile miał zasięg, normalnie rozmawiałem a Orange trup, po prostu poza siecią. Kilka razy gdy byłem na wakacjach, na urlopie, itp. w hotelu działał tylko T-mobile. Gdy szedłem nad morze Orendża mogłem sobie darować bo w żadnym miescu na plaży nie było nawet jednej kreski, drugi telefon normalnie łączył. Z ciekawości sprawdzałem ostatnio szybkość transferu w dużych i małych miastach, w 90% sytuacji T-mobile był szybszy o kilka/kilkanaście mega.
    Za granicą o dziwo straszne problemy z internetem także miałem z Orange, we Włoszech spędziłem 1,5 godziny z konsultantem bo coś się im zablokowało. Kilka miesięcy temu pożegnałem się z tą siecią, stracili ponad 20 numerów (poszło o pakiety internetowe), nie żałuje.
    O innych sieciach się nie wypowiadam bo nie miałem dużego kontaktu.

    • Janusz

     Masz rację. Ignoranci twierdzą o korzystaniu przez Orange z innych sieci. Ta sieć, spadkobierca Centertelu to porażka.

  • Preza

   Tmobile też nie ma zasięgu w pierdziolino, a fifi nie ma, bo jak powiercą dziury to straca gwarancję. Taki kontrakt mamy elegancki :)

  • marcus1212

   Pendolino- trasa Wawa- Kraków, Orange: ZERO internetu, mimo jednej kreski H w telefonie… słabo. Książko wróć :)

 • Janusz

  Choćby nie wiem co robili to nie chcę o Orange słyszeć. Dwa lata płaciłem im od 60 do 80 złotych miesięcznie a miało być 30 złotych. Miałem w centrum dużego miasta bardzo słaby zasięg.W abonamencie było tylko 2G internetu, za każde następne 10 złotych. Jak złożyłem wypowiedzenie to od razu abonament 59,99 podskoczył na 65,82 bodajże. Gdy nowa sieć wystąpiła o przeniesienie numeru to oprócz mojego miesięcznego okresu wypowiedzenia doliczyli jeszcze półtora miesiąca. Odradzam tego operatora chyba, że ktoś chce się “przejechać” na dziadostwie. Wiem, że z każdym operatorem są jakieś problemy ale pomarańczowy ma mistrzostwo w tym względzie. Już prawie splajtowali i podnoszą się z dna ale nie na długo (mam nadzieję ), ten okręt i tak zatonie.

  • Rozwiązanie to Orange na kartę. Zasięg dobry, na nic cię nie naciągają ani nie są w stanie doliczyć. Jedyna aktualnie wada to gorsze warunki w roamingu internetu.

  • macieka82

   Niewiedza kosztuje!

  • Marek Zinka

   To prawda orange to dno mogą sobie sponsorować takich klakierow internetowych ile chcą

 • Przemek

  Na mojej działce ani Orange ani T-mobile nie dają sygnału ponieważ najbliższe BTS-Y są oddalone ok. 7 km. Sytuację wapaniale ratują Plus i Aero2 (jest lte) oraz byle jak Play. A wszyscy chwalą się ponad 90 procentowym pokryciem kraju.Widocznie jestem pechowy.

  • Paweł Galaś

   ponad 90 procent POPULACJI ;) Czytaj największe miasta

  • BadLittleGirl

   U mnie na działce, w Widawie 60km od Łodzi sytuacja identyczna, Plus i Play ledwo ledwie, Orange i T-M zero, za to 150 m dalej T-Mobile na full.

 • Miasko

  Panowie jak nie jesteście w Play to się cieszcie to dopiero jest kanał. Cena za usługi niska a jakość usług tak jak cena baaatdzo niska !!! Żałuję że przedluzylem umowe. To sieć ścierwo… Ciągle smsy że ktoś dzwonił mimo że mam zasięg. Internet w roamingu krajowym ok 0,6 mb nawet nie 1,5 oczywiście jak się uda zalogować do T-Mobile bo zaczynają blokować dostęp do innych sieci … Wszystko tylko nie Play.

  • Kozdrobot

   Ja uciekłem do nju mobile i Tobie radzę to samo.

  • Michal

   ja za chwilę od nich uciekam. dość tego

 • Stefan Koźbiał

  2 tygodnie temu kupiłem startówke z internetem od orange, do teraz karta jest nieaktywna, nie pomogły wizyty w punkcie, w którym kupiłem kartę ani rozmowy (niezbyt tanie) z infolinią.
  podziekował, z orange zawsze były problemy bo to banda oszustów.

 • Krzysztof Jagielski

  Play to złodziej nigdy tej sieci dno w okolicach Tarnów też zasięg Orange coś się pogorszył pozdrawiam

 • Togzyczny

  A ja dalej nie mogę wysłać sms’a z domu a mieszkam nie tak daleko od miasta.

 • GadAnkh

  Play to kicha jakich mało, z roku na rok inwestują tylko w nowych celebrytów. A jakość leci na pysk. Nie zanosi się na to by to się miało zmienić.Podziękowałem, testuje Orange i jest o niebo lepiej. BTW jak rozmawiam ze znajomymi to dochodzę do wniosku że każda sieć jest lepsza niż Play. Nie warto dla paru zł mniej w abonamencie narażać się na nerwy.

 • Klient

  Zasięg to nie wszystko. Ważna jest też jakość obsługi klienta i łatwość nawiązania kontaktu z BOK. Gdy pojawi się problem to Orange za darmo się nie dodzwonisz bo ich infolinia jest płatna.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona