Ważne

Pixel 2 i Pixel 2 XL mają miejsce na jacka audio. Tylko Wy go nie widzicie

Google omal nie posikało się ze śmiechu, kiedy nabijało się z Apple, że usunęło ono 3,5 mm złącze słuchawkowe z iPhone’a. Tymczasem zaledwie rok później inżynierowie z Mountain View zdecydowali się na to samo. Chociaż teraz, już po oficjalnej premierze, okazuje się, że Pixel 2 i Pixel 2 XL mają jacka audio, ale my go nie widzimy. Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Jak wygląda 3,5 mm złącze słuchawkowe i pasujący do niego bolec – każdy wie. Nic więc dziwnego, że po obejrzeniu wszystkich czterech krawędzi tegorocznych Pixeli każdy dojdzie do wniosku, że smartfon go najzwyczajniej w świecie nie ma. Wszyscy jednak będziemy w błędzie, ponieważ – jak pisze jeden z pracowników Google w dziale Pomoc – Pixel 2 i Pixel 2 XL mają to złącze, ale w postaci… USB Typu C:

Pixel 2 wciąż ma złącze słuchawkowe, ale przenieśliśmy je do portu USB Typu C.

Mnie osobiście do głowy nasuwa się tylko jedno stwierdzenie, ale nie wypada mi go przytaczać na łamach Tabletowo. To jednak jeszcze nie koniec. Dalej wspomniany pracownik tłumaczy, dlaczego zdecydowano się na takie posunięcie. Otóż dlatego, że umożliwiło to zapewnienie lepszej jakości audio i cyfrowego doświadczenia, jako że zmierzamy w kierunku bezramkowej przyszłości.

Muszę przyznać, że mnie osobiście bawi to ostatnie stwierdzenie, ponieważ akurat Google do “bezramkowej przyszłości” jest o wiele dalej niż bezpośredniej konkurencji. Żeby jednak nie było, że pastwię się nad koncernem z Mountain View, trzeba oddać firmie to, że w zestawie sprzedażowym dodaje przejściówkę z USB Typu C na 3,5 mm złącze słuchawkowe. Ale z drugiej strony aż tak kolorowo nie jest, ponieważ Amerykanie sprzedają równocześnie w swoim sklepie specjalny adapter, umożliwiający jednoczesne słuchanie muzyki i ładowanie smartfona – w dodatku drożej niż ich niegdysiejszy obiekt drwin, czyli Apple.

Z perspektywy konsumenta wygrany jest więc tylko jeden i niestety nie jest nim on sam, tylko Google, które na sprzedaży akcesoriów przytuli kilkaset dodatkowych dolarów. Trochę to smutne…

Polecamy również:

Źródło: Google

Komentarze

 • Po przeczytaniu tej argumentacji, jedyne co przychodzi mi na myśl to: jprdl.
  Debilne decyzje w pogoni za debilnymi decyzjami innych firm.

  • sith44

   Nie nie debilne, hajs się musi zgadzać, tak po prostu.

   • VMortens

    Kiedy nic nie wskazuje na to, że będą to sprzedażowe przeboje, więc do czego nawiązujesz?

 • FireFrost

  Telefon z androidem od Google: odpada.

  • galakty

   Wszystkie androidy obecnie są od Google :D

 • neme

  “w dodatku drożej niż ich niegdysiejszy obiekt drwin, czyli Apple.”

  ten fragment bawi mnie najbardziej.

  • Rozsądny

   Dlaczego? Przecież tak jest, a do tego ip8 oraz x sa obiektem drwin… kazdego….
   Ip 6sss czy tsm iphone galaxy 6sss (8) i ipx wykastrowany nie dosc, ze z ze złącza, to jeszcze z czytnika, bo… apple wie lepiej jak chc3sz odblokować telefon:)
   Jedyne co ip x wprowadzi ciekawego to moda w salonach padało- fryzjerskich. Tylko czekam na slogany “juz dziś kozesz wyglądać jak twój iphone. Jedyne 299 zl”:)

   • neme

    ty biedny, zakompleksiony idioto.

 • Szymon Siębor

  A to nie jest tak że USB-C jest cyfrowe a Jack analogowy?

  • Damian P.

   Owszem.
   Komentarz pracownika google jest… Szkoda gadać.
   Gdzie ta lepsza jakość dźwięku skoro dźwięk przez USB-C jest cyfrowy, czyli tej jakości “nie ma”. Dopiero przejściówka posiada DAC i AMP.

   Poza tym jeśli telefon posiada USB-C czy nawet micro USB i złącze jack to można użyć takiego samego kabla z układem dźwiękowym jak do Pixela.
   Oszczędność? Też nie do końca bo telefon i tak musi posiadać DAC aby odtwarzać dźwięk z głośnika.

   • Shanduur

    USB-C ma możliwość przesyłu dźwięku analogowo. Dlatego tłumaczenie jest jak najbardziej poprawne.

    • Damian P.

     Coś na potwierdzenie? Jak dotąd wszystkie takie kabelki posiadają wewnątrz DAC.

 • Vegost

  Akurat Pixele są potwornie brzydkie. Tak jakby ktoś pozszywał obudowę z kilku innych telefonów. Do tego drogie jak Apple. Równie też są beznadziejne. Z czym do ludzie Noodle?

 • Karol Pasiut

  Z tego co zrozumiałem wypowiedź tego pracownika to DAC i amp są właśnie na swoim miejscu tylko wyprowadzone do USB C, czyli powrócili do tego co było 10 lat temu. Chociaż z drugiej strony mówi coś o cyfrowej jakości w tej bezramkowej przyszłości, więc w sumie nie wiem.

 • Tony Montana

  Pozdrawiam z galaxy s8 ze złączem audio jack 😁

  • Taedium Vitae

   Również pozdrawiam z S7 Edge z jack-iem 3.5mm i bez różowego ekranu🤣

 • Fau

  Kretynska decyzja, bez żadnego uzasadnienia i żadnego zysku dla konsumentów. Apple w ogóle spada w przepaść, najgorsze że udaje sie przy okazji zarazić tym rynek…nie znam jednej osoby która cieszyła się z braku jacka w ip..

 • Jarek Siedlak

  Mają wbudowany dac i wzmacniacz oraz wyprowadzenie analogowe via usb? Nie! Więc oszukują klientów.

  • Maciej Szkudlarek

   Ale w tych przejściówkach nie ma układów, usb c ma analogowe wyjście audio

 • Miałem taniego Jiayu, teraz taniego Oukitela a jak trzeba będzie zmienić to do wyboru jest masa sprzętu. “Flagowce” za parę tysięcy, które bez adaptera ledwie zadzwonić potrafią (a i szkoda kupować nowy gdy ekran pęknie…) jakoś słabo wypadają w porównaniu z chińską półką budżetową ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona