Ważne

Na świecie nie ma drugiego tak wodoszczelnego smartfona jak NOMU S10 Pro

Woda nie jest przyjaciółką elektroniki, dlatego cieszy, że coraz więcej urządzeń na rynku ma wodoszczelną obudowę. W zależności od urządzenia, mamy do czynienia z normą IP67 lub IP68. NOMU poszło jednak o krok dalej i jako pierwsze na świecie wypuściło smartfon, spełniający wymagania standardu IP69 – model NOMU S10 Pro.

Dzięki normie IP67 urządzenie można zanurzyć na głębokość metra na maksymalnie pół godziny. W przypadku normy IP68 głębokość zwiększa się do półtora metra (czas pozostaje ten sam). Wymagania pierwszego z ww. standardów spełniają m.in. iPhone’y 8 i 8 Plus i iPhone X, natomiast drugiego m.in. Samsungi Galaxy S8, Galaxy S8+ i Galaxy Note 8 oraz LG G6.

Wydawałoby się, że na obecnym etapie rozwoju technologii więcej osiągnąć się już nie da. Tymczasem każdy, kto tak myśli, jest w błędzie, ponieważ (jeszcze wciąż) mało znana, chińska firma, NOMU, właśnie udowodniła, że jak najbardziej się da. Jej najnowszy smartfon, model NOMU S10 Pro, został bowiem wyposażony w obudowę, dzięki której urządzenie przetrwa nawet godzinne zanurzenie w wodzie na głębokości dwóch metrów. Sam producent, w zależności od okoliczności, nazywa to normą IP68+ lub IP69.

NOMU S10 Pro (fot. NOMU)

Naturalnie NOMU S10 Pro różni się trochę od wymienionych wcześniej smartfonów konkurencji, jednak trzeba w tym miejscu zauważyć, że również propozycje z segmentu rugged od rodzimych rywali mogą co najwyżej pochwalić się normą pyło- i wodoszczelności IP68. Żaden nie oferuje takiej ochrony jak NOMU.

Spokojnie więc NOMU S10 Pro można wziąć na przykład do pracy na budowie lub też nad jezioro i nie martwić się, jeżeli smartfon wyląduje w wodzie, a użytkownik zauważy to dopiero po dłuższej chwili. Sprzęt może leżeć zanurzony nawet dwie godziny, a to wystarczająco dużo czasu, aby zorientować się, że się go zgubiło i wyruszyć na poszukiwania. Urządzenie będzie cierpliwie leżeć i czekać, aż go ktoś wyciągnie. I nie obrazi się za to, tylko będzie cały czas sprawnie działać.

NOMU S10 Pro (fot. NOMU)

Jeżeli chodzi o specyfikację, to NOMU S10 Pro wyposażono m.in. w 5-calowy, pokryty szkłem Gorilla Glass 3. generacji wyświetlacz o rozdzielczości HD (1280×720 pikseli; 294 ppi), czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6737T 1,5 GHz z układem graficznym Mali-T720 MP2, 3 GB RAM32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD oraz aparaty: 8 Mpix (sensor Sony IMX219, f/2.0) na tyle i 5 Mpix z f/2.0 na przodzie. Całość działa pod kontrolą “czystej” wersji Androida 7.0 Nougat i jest zasilana energią z akumulatora o pojemności 5000 mAh (szybkie ładowanie 9V 2A; od 0% do 100% w dwie godziny).

NOMU S10 Pro trafił już do sprzedaży i można go kupić na >AliExpress< za 165,48 dolarów, czyli równowartość ~600 złotych.

Artykuł powstał przy współpracy z NOMU

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona