Ważne

Aplikacja Amazon obsługuje od teraz również język polski

Nie da się nie zauważyć, że na Amazonie robi zakupy coraz więcej Polaków. Zresztą, sami nawet czasami Wam podrzucamy jakąś ciekawą promocję, jaka się tam pojawiła i trudno przejść obok niej obojętnie. Niektórych mógł jednak zniechęcać fakt, że aplikacja mobilna do tej pory nie obsługiwała języka polskiego. Ale właśnie się to zmienia.

Choć Amazon nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, to firmie mimo wszystko bardzo zależy na klientach z naszego kraju. Dlatego pojawia się coraz więcej udogodnień dla nas, w tym m.in. darmowa wysyłka z Amazon.de dla zamówień o wartości co najmniej 39 euro (warto w tym miejscu dodać, że początkowo było to 49 euro). Nie da się ukryć, że to bardzo miły gest i ukłon ze strony marki.

Wersja przeglądarkowa Amazon.de jest dostępna po polsku już od października 2016 roku. Jednak sama aplikacja nie obsługiwała naszego języka aż do teraz. Ale właśnie się to zmienia, ponieważ w jej najnowszej wersji jest opcja zmiany. Wystarczy wejść w Ustawienia, a następnie Kraj i język i wybrać niemiecki Amazon i język polski, a następnie zapisać zmiany. I już, gotowe.

Aplikacja Amazon po polsku (fot. Tabletowo.pl)

Aplikacja dostępna jest dla urządzeń, pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android i iOS. W pierwszym przypadku program nazywa się Amazon Shopping, natomiast w drugim po prostu Amazon. Jeżeli już korzystacie z niego, to wystarczy, że go zaktualizujecie do najnowszej wersji – wówczas będziecie mogli zmienić język na polski. Pamiętajcie jednak, że jest on dostępny wyłącznie w przypadku jednoczesnego wybrania niemieckiego Amazonu, ponieważ to do niego domyślnie “przypisana” jest Polska.

Przy okazji zapytam: robicie zakupy na Amazonie? A jeżeli tak, to raczej przez stronę internetową czy częściej za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne?

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Pluszaty

  Polecam apkę Underground, również po polsku. Lepsza niż oficjalna, gdyż dostajemy powiadomienia o Blitzangebote. W ten sposób upolowałem smartwatcha Huawei Watch 2 LTE za nieco ponad 200 Euro!

  • Kris

   Nie ma takiej apki, jak “Underground”, no chyba, że nie potrafię jej znaleźć…

  • japimacho

   Jak dokładnie zmieniasz na j.polski, bo ja w ustawieniach kraju i języka nie mogę znaleźć takiej opcji? A sam underground mam już od kilku lat, kiedy jeszcze rzucali więcej darmowych aplikacji.

   • Pluszaty

    Rozumiem, że wybierasz Niemcy i w ustawieniach nie masz jęz. polskiego? Zaktualizuj apkę.

    • japimacho

     Dobra, dzięki , udało się. Z jakiegoś tam powodu aplikacja sama nie aktualizowała się do najnowszej wersji. Po ponownej instalacji jest już j. polski.

 • GieKa
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona