Ważne

Huawei P11 może w ogóle nie pojawić się na rynku. Huawei podobno szykuje innego flagowca

W przyszłym tygodniu zadebiutują Xiaomi Mi Mix 2 i tegoroczne iPhone’y, a w następnym miesiącu jeszcze nowe PixeleHuawei Mate 10 i w sumie to by było tyle z bardziej wyczekiwanych premier. Powoli więc zaczynamy się interesować przyszłorocznymi – szczególnie, że pojawia się coraz więcej przecieków na ich temat. Niektóre są nawet bardzo intrygujące. Jak ten, według którego Huawei P10 nie doczeka się takiego następcy, jakiego do tej pory się spodziewaliśmy.

Jeszcze do niedawna producenci dość konsekwentnie nazywali swoje flagowce. Ostatnio jednak zaczęły się dziać w tej kwestii niezwykle zaskakujące rzeczy. Takie HTC wypuściło na przykład w ostatnich trzech latach One M9, HTC 10 i HTC U11. Samsung z kolei pominął Galaxy Note 6 i następcę Galaxy Note 5 nazwał Galaxy Note 7. Chociaż i tak “lepsze” było ZTE, które po Axon i Axon Mini zaprezentowało od razu Axon 7 i Axon 7 Mini. Oppo również “przeskoczyło”, pokazując po Oppo R9 i Oppo R9S model Oppo R11.

Szczerze mówiąc, jakoś niespecjalnie spodziewałem się, że Huawei również zdecyduje się na podobny krok. Tym bardziej, że ostatnio kilka razy przewinął się temat Huawei P11 i wydawało się oczywiste, że to właśnie taki smartfon zadebiutuje bezpośrednio po Huawei P10. Tymczasem według najnowszych (nieoficjalnych) informacji w 2018 roku powinniśmy spodziewać się premiery Huawei P20. Niemożliwe? Wręcz przeciwnie, ponieważ jakiś czas temu producent nawet zarezerwował sobie właśnie taki znak towarowy. Sprawa jest więc właściwie przesądzona.

Co ciekawe, Huawei nie będzie jedynym, który tak bardzo “przestrzeli” numerację swoich flagowców. Na podobny – a nawet nieco większy – krok zdecydowało się bowiem Vivo, które po modelach Vivo X7 i Vivo X9 zaprezentuje za niedługo od razu… Vivo X20.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P10 i Huawei P10 Plus (pod linkiem znajdziecie ich porównanie)

Źródło: Weibo przez GizmoChina

Komentarze

 • Misielko

  Huawei stwierdził, że skoro portfolio tańszych ma namieszane to w imię spójności rozwali sobie też to najdroższe. Czekamy na Mate’a 20 i wersję Lite, Mate’a 15

 • Samuraj

  “W przyszłym tygodniu zadebiutują Xiaomi Mi Mix 2 i tegoroczne iPhone’y, a w następnym miesiącu jeszcze Huawei Mate 10 i w sumie to by było tyle z bardziej wyczekiwanych premier”
  Pixele to w sumie nic nie znaczący chłam.

 • Nie wiadomo o co tu chodzi.

 • Vivo

  Trzeba ich zapytac. Azjaci robia tak bo sa przesadni. Wiele liczb ma u nich jakies znaczenie. Xiaomi tez przeskakiwalo. No ktos zapyta sie ich to moze odpowiedza

  • cukru

   Przeskakują żeby liczba była wyższa niż u konkurencji, proste. A Xiaomi raczej nigdy nie przeskoczyło żadnej liczby, przynajmniej sobie nie przypominam.

   • Vivo

    Przepraszam, chodzilo o OnePlusa bo w chinach,japonii, korei itd itp 4 jest uznawana za pechowa. I np OnePlus przeskoczyl od razu do 5. :)

   • dodo

    Ale taki Note 6 wiadomo czemu się nie pojawił. ;)

 • Adam

  Jeśli za rok ma być Huawei P20 to mam nadzieje że producent stworzy równiesz Huawei P20 Lite.

 • szymontab

  a za 11 lat huawei p200

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona