Meizu potwierdziło datę premiery Meizu M6 Note

Meizu potwierdziło datę premiery Meizu M6 Note

Dwa dni temu, kiedy opisywałem dla Was dość „potężny” przeciek na temat Meizu M6 Note, dodałem informację, że istnieją szanse, że smartfon zadebiutuje już 23 sierpnia. I rzeczywiście tak się stanie. Meizu oficjalnie dziś bowiem potwierdziło, że właśnie tego dnia zaprezentuje ten sprzęt.

Nie ukrywam, że prywatnie moje oczekiwania wobec Meizu M6 Note są naprawdę duże. Po pierwsze dlatego, że Meizu M5 Note okazał się być prawie klonem Meizu M3 Note, przez co sens jego istnienia do tej pory jest dla mnie wątpliwy. Po drugie natomiast z uwagi na fakt, że od początku 2017 roku kolejne nowości Meizu są dla mnie zaskakujące (niestety, w większości przypadków w pejoratywnym tego słowa znaczeniu) i jestem ciekawy, co tym razem przygotowali Chińczycy. Mam nadzieję, że coś sensownego.

Na papierze Meizu M6 Note zapowiada się – ogólnie – całkiem w porządku. Smartfon ma zaoferować 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920; 401 ppi), akumulator o pojemności 4000 mAh, interfejs Flyme 6 oraz – w zależności od wersji – 3 GB lub 4 GB RAM i 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Dużym zaskoczeniem jest natomiast to, że poszczególne wersje Meizu M6 Note mają różnić się między sobą nie tylko ilością pamięci operacyjnej oraz tej, przeznaczonej na pliki użytkownika, ale również procesorem. Smartfon z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej ma napędzać ośmiordzeniowy (8 x ARM Cortex-A53; 16 nm) MediaTek Helio P20 2,3 GHz z układem graficznym Mali-T880 MP2, natomiast model „wyższy” już (tyleż samo rdzeniowy, 8 x ARM Cortex-A53; 16 nm) MediaTek Helio P25 2,5 GHz z grafiką Mali-T880 MP2.

Ostatnie doniesienia sugerowały też, że Meizu M6 Note zostanie wyposażony również w 13 Mpix aparat główny, ale jest możliwość, że Meizu ostatecznie zdecyduje się na podwójny moduł. Jest on bowiem coraz popularniejszy, a właściwie staje się już standardem. Co ciekawe, że tak będzie stara się nam wmówić serwis GizmoChina, który ewidentnie przerobił jeden z plakatów, zapowiadających premierę smartfona (w oryginale go nie ma, zapewniam).

Przerobiony plakat, zapowiadający premierę Meizu M6 Note

Na koniec dodam, że według nieoficjalnych informacji, Meizu M6 Note z MediaTekiem Helio P25, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej ma kosztować 1599 juanów, czyli równowartość ~885 złotych.

Źródło: @MEIZU, MyDrivers, GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona