Ważne

Data premiery Samsunga Galaxy Note 8 oficjalnie potwierdzona

Sporo było domysłów, znaków zapytania, a niektórzy chcieli z nami się nawet zakładać o datę premiery nowego Note’a od Samsunga. Przynajmniej jedna odpowiedź spośród wielu pytań dotyczących Galaxy Note 8 jest już jasna – smartfon zobaczymy na specjalnej konferencji zaplanowanej na 23 sierpnia.

Samsung Unpacked będzie zorganizowane w Nowym Jorku. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 naszego czasu. Na dołączonej do zaproszenia dla dziennikarzy grafice, widzimy kontur smartfonu, który przypomina mocno materiały promocyjne Samsunga Galaxy S8, przy czym tu mamy jeszcze charakterystyczny symbol note’owskiego rysika S Pen i napis “Rób większe rzeczy”.

W ciągu miesiąca dzielącego nas od premiery Galaxy Note 8 zapewne trafimy na kolejne przecieki i dane dotyczące specyfikacji tego urządzenia oraz jego wyglądu. Dotychczasowe grafiki, a teraz samo zaproszenie, potwierdzają, że przedni panel nowego Notatnika będzie w większości zajęty przez ekran 6,3 cala, a na pleckach urządzenia znajdziemy podwójną kamerę, oddzieloną od czytnika linii papilarnych diodą LED.

Zdjęcia wykorzystane w tym artykule pochodzą od producenta etui na smartfony, firmy Ghostek. Dysponując danymi od Samsunga, przedsiębiorstwo wykonało szczegółowy render urządzenia. To chyba najwierniejsze oddanie tego, co zobaczymy w przyszłym miesiącu, choć zastanawia brak wyraźnie wystającej “wysepki” podwójnego aparatu, którą widzieliśmy przy okazji publikacji filmu opracowanego przez 91mobiles.

 

Grafiki dają nam jednak pewne ogólne pojęcie na temat tego, jak będzie wyglądał Galaxy Note 8 i trzeba powiedzieć, że taki projekt może się spodobać wielu potencjalnym konsumentom.

źródło: droidlife, BGR

Komentarze

 • Piotrek

  Szkoda, że nie wyciągnęli wniosku z S8+ i nie umieścili czytnika linii papilarnych niżej, bo trzeba się będzie solidnie nagimnastykować, żeby do niego sięgnąć.

  • afterburner

   Odrobina gimnastyki dla relaksu nie zaszkodzi nikomu.

   • Rafal Warachewicz

    Dla relaksu to się kocha z dziewczyną przy świecach.

    Źle zaprojektowane rzeczy najwyzej przyprawią Cię o ból głowy.

    • afterburner

     Myślałem że z miłości.

   • Gargamel

    Zobaczymy, szczególnie w sytuacji gdy ktoś będzie potrzebował odblokować telefon wpięty w uchwyt samochodowy, umieszczony na przedniej szybie samochodu. Oby ta “gimnastyka” nie skończyła się tragicznie dla posiadacza nowego N8 albo innego uczestnika ruchu. Obecnie posiadam Note4, w przypadku nagłej potrzeby wykonania połączenia, wystarczy mi przesunięcie palcem po przycisku home, przewinięcie o jeden ekran w prawo i wybranie odpowiedniego numeru z dostępnych skrótów, teraz sobie wyobraź próbę odblokowania nowego N8 w tej samej sytuacji. Z tego powodu jako następca dla “poczciwej czwóreczki” odpadł w przedbiegach Galaxy S8+.

    • afterburner

     Nikt nikomu nie każe korzystać z czytnika, by odblokować telefon.

     • Gargamel

      Serio? To ma być kontrargument? To po jakiego grzyba go dawali? Przypominają mi się czasy korzystania z jabłecznika, tam też zgłoszenie jakichkolwiek zastrzeżeń co do wygody użytkowania skutkowało takim samym efektem ( “It’s not a bug, it’s a feature” – prawda? :D )

     • afterburner

      W rzeczy samej. Jadąc autem nie korzystam z czytnika, obojętnie w którym miejscu z tyłu by był, to mało wygodne.

 • jan

  6,3 cala i czytnik linii nadal w miejscu z doopy, do tego wąski i długi ekran ehhh szkoda pisać dalej…

 • Kuba

  Ten tył w porównaniu do S8, według mnie, wygląda słabo :/

 • Patryk

  dzięki niemu spadnie cena s8 :)

 • Paweł Mazurek

  W kwestii odblokowywania takiej S8 czy S8+ w aucie, to czytnik linii papilarnych nie jest wcale potrzebny. Jeśli masz telefon sparowany z BT w aucie, to można ustawić tzw. strefę zaufaną i zawsze po sparowaniu tel nie będzie wymagał weryfikacji tożsamości poprzez czytnik linii papilarnych. Jeśli nie posiadasz BT w aucie, to można włączyć weryfikację głosową, która sprowadzi się do tego samego, czytnik będzie pominięty…i gdzie tu problem???

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona