Ważne

To było tylko dla Samsungów, ale od teraz Google Play Muzyka nie pozwala czuć się ich właścicielom jak ktoś wyjątkowy

W zeszłym miesiącu właściciele Samsungów mogli testować nową funkcję w aplikacji Google Play Muzyka. Polegała ona na utworzeniu przez serwis specjalnej stacji radiowej z dostosowanymi do gustu słuchacza utworami. Teraz pojawi się ona u wszystkich, niezależnie od modelu smartfona działającego na Androidzie.

Google potwierdziło, że funkcja „Radio z nową muzyką” udostępniana jest właśnie wszystkim klientom Muzyki Google Play. Swoją formułą przypomina nieco playlisty „Odkryj w tym tygodniu” od Spotify. Google również używa algorytmów uczenia maszynowego, by na podstawie historii przesłuchanych utworów i preferencji muzycznych wybrać single i albumy, które mogą nas zainteresować.

W kwietniu Google związało się z Samsungiem, gdy producent uczynił Muzykę Google Play domyślnym odtwarzaczem w swoich smartfonach. W ramach tego partnerstwa pojawił się program wczesnego dostępu do niektórych z funkcji serwisu, których odbiór był na tyle pozytywny, że Google zdecydowało się wprowadzić je dla wszystkich.

Aby nawiązać rywalizację z Apple Music, Google wydłużyło niedawno bezpłatny okres próbny dla Muzyki Google Play. Przedstawiał się on bardzo różnie czasowo (od 30 do 120 dni), o czym informował Was Paweł w tym wpisie. Normalnie usługa streamingu i dostęp do biblioteki muzycznej Google’a kosztuje 19,99 zł miesięcznie.

źródło: Gadgets360
screen: Magmek

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona