Ważne

Loteryjna promocja: Google Muzyka Play za darmo na dwa, trzy lub cztery miesiące

Usługi strumieniowania muzyki stały się już na tyle powszechne, że gdy chcę komuś pokazać jakąś piosenkę, to najpierw dana osoba pyta mnie, czy jest ona dostępna na Spotify. Wielu wybrało właśnie tę platformę, jakby całkowicie zapominając o istnieniu konkurencyjnych rozwiązań. Ostatnio pisaliśmy o niezłej promocji na Spotify (3 miesiące za 0,99 groszy), ale na Google Muzykę Play pojawiła się jeszcze lepsza – choć nie dla wszystkich.

Dobrodziejstw strumieniowania muzyki nie trzeba (chyba?) nikomu tłumaczyć, ale warto byłoby wspomnieć o istnieniu platformy, jaką jest właśnie Google Muzyka Play – wielu z Was ma najprawdopodobniej preinstalowaną i dedykowaną tej usłudze aplikację. Jest to po prostu jedno z konkurencyjnych dla Spotify rozwiązań – razem z serwisami, takimi jak darmowy dla klientów Play Tidal, Deezer czy chociażby Apple Music.

Poniekąd każdy wybór jest dobry i posiada rzeszę zwolenników, ale dla wielu użytkowników platforma tak naprawdę nie ma większego znaczenia – najważniejsze jest to, żeby było najtaniej. A najlepiej za darmo. I właśnie z Google Muzyką Play można korzystać bez opłat przez… 4 miesiące? Nie do końca. Wbrew temu, co można odnaleźć na różnych portalach, usługa owszem, jest dostępna na cztery miesiące, ale nie dla każdego. Rzućcie sami okiem – każdy z trzech poniższych zrzutów ekranu wykonałem na przestrzeni 20 minut, na tym samym komputerze.

Google Muzyka Play

Uznałem, że to po prostu jakiś błąd i postanowiłem skonsultować sprawę z resztą redakcji – Kasi zaoferowano tylko trzy miesiące, a Grześkowi pozwolono na zaledwie sześćdziesiąt dni darmowych testów. Jednak najgorsze jest chyba to, że promocja nie zależy od sprzętu czy lokalizacji – ja ujrzałem kolejno trzy oferty, z czego dwie dzieliło tylko odświeżenie strony – i oferta przepadła bezpowrotnie. Uprzedzając pytania – wyczyszczenie ciasteczek nie pomogło, a użycie innego konta Google i innej przeglądarki okroiło darmowy okres o kolejny miesiąc. Po prostu wygląda na to, że wielka loteria trwa.

Ale to nie wszystko – usługa Google Muzyka Play zaskoczyła mnie w jeszcze inny sposób. Oczywiście z serwisu można korzystać także w darmowym (na stałe) trybie Standard. Warto jednak zaznaczyć, że nawet wtedy należy dodać zweryfikowaną metodę płatności w celu potwierdzenia swojej lokalizacji. Jest to tłumaczone faktem, iż sposób obsługi praw do muzyki różni się w zależności od kraju. To dziwne, ale testowałem inne platformy i jakimś cudem dawały sobie radę bez tego ;).

Różnice między darmową, a płatną subskrypcją Google Muzyka Play

Tak więc, jak sami widzicie powyżej, od teraz z Google Muzyki Play możecie korzystać za darmo przez, w zależności od humoru przeglądarki, 60, 90 lub 120 dni. Samo zamieszanie nie najlepiej świadczy o platformie, ale czy jest ona godna polecenia? Niestety, nie ma tam wszystkich artystów, których słucham, choć całkiem możliwe, że w Waszym przypadku jest inaczej.

źródło: Google Play Music via Android Central

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona