Ważne
Wiko VIEW

Ciekawe, czy zgadniecie, jaki to smartfon. Podpowiedź: nie, to nie Samsung Galaxy S8

Chińczycy od zawsze kopiowali flagowce Samsunga z serii Galaxy S. Jednak w tym roku poprzeczka powędrowała wyjątkowo wysoko, ponieważ Galaxy S8 ma innowacyjny wyświetlacz Infinity Display, pokrywający niemal całą powierzchnię panelu przedniego. Ale praktyka pokazuje, że często nie doceniamy naszych znajomków z Państwa Środka. Kolejny, wywodzący się stamtąd producent szykuje bowiem całkiem nieźle udającego oryginał klona jednego z tegorocznych high-endów Koreańczyków.

Tym “tajemniczym” producentem jest Ulefone. Udostępnił on właśnie film, przedstawiający Ulefone F2 w akcji. Już od pierwszych sekund widać, że Chińczycy inspirowali się Galaxy S8. Chociaż “inspirowali” to złe słowo w tym przypadku, ponieważ smartfon ten to niemal w 100% dokładna kopia flagowca Samsunga. I to zarówno na płaszczyźnie wizualnej, jak i funkcjonalnej.

Nie sposób bowiem nie zauważyć, że Ulefone skopiowało także nakładkę Samsung Experience 8.1, w tym nawet dodatkowe funkcje, oferowane przez ekran krawędziowy. Choć to także niezbyt dokładne określenie, ponieważ Ulefone F2 nie ma obustronnie zakrzywionego wyświetlacza – panel jest płaski. Ale jak widać, wcale nie przeszkodziło to Chińczykom w tym, aby dać użytkownikowi wrażenie, że jest inaczej.

Co ciekawe, Ulefone F2 to nie pierwszy klon Galaxy S8, chociaż jednocześnie jest on “najdokładniejszy”. Podobnie wyglądające do tegorocznego flagowca Samsunga smartfony szykują również Bluboo (S8) oraz Leagoo (KIICAA S8). Na obecną chwilę wiadomo, że model od Ulefone ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5,7 cali i w jednej z wersji nawet 8 GB RAM. Ceny jeszcze nie znamy.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • Tomasz Dąbrowa

  Jak by nie można było skonstruować czegoś własnego wzorując się ale nie kopiując 1 do 1

 • GieKa

  Elephone też będzie miał takiego smartfona.

  • Daniel Poweska

   Ale elephone, zrobi dokładniejszą kopię: skopiuje nazwę :)

 • stark2991

  No, troszkę jednak zabrakło do S8 ;)

 • Rafał

  Kto kupuje takie dziadostwo?

 • Rafał

  Tylko Sony idzie swoją drogą i nie robi na siłę pełnego ekranu zagietych rogów obłych mydelniczek. Jedyna firma która nie kopiuje i chwała jej za to.

  • BadLittleGirl

   Ktoś woli mydelniczki, ktoś cegły, chwała im za to.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona