Chińskie Leagoo jawnie kopiuje Samsunga i jeszcze się tym chwali – KIICAA S8 będzie klonem Galaxy S8

Na Tabletowo raczej nie piszemy o bardziej “egzotycznych” markach, chociaż i od takowych otrzymujemy mnóstwo informacji prasowych. Tym razem nie mogłem się jednak powstrzymać. Leagoo postanowiło bowiem jawnie skopiować tegorocznego flagowca Samsunga i wcale tego nie ukrywa – KIICAA S8 będzie wyglądał identycznie jak Galaxy S8. Przynajmniej od przodu.

Leagoo przygotowało grafikę promocyjną, która także jest kopią materiałów marketingowych Samsunga. Jedynym, czym na pierwszy rzut oka KIICAA S8 odróżni się od Galaxy S8, będzie tył. W chińskim smartfonie znajdziemy bowiem otoczony szkłem (choć równie dobrze może to być i plastik lub błyszczące tworzywo sztuczne) podwójny aparat i okrągły czytnik linii papilarnych nieco poniżej. Sam przód to jednak żywcem zernięta galaktyczna es-ósemka.

Jak podał producent KIICAA S8 zostanie wyposażony w wyświetlacz o proporcjach 18:9 i rozdzielczości… 1440×720 pikseli – przynajmniej w jednym z modeli. Na rynku mają pojawić się bowiem aż trzy wersje smartfona: podstawowa, KIICAA S8 Lite i KIICAA S8 Premium. Różnić się one będą pomiędzy sobą przede wszystkim przekątną ekranu (ma ona wynosić 5,72 albo 5,99 cala) oraz ilością pamięci operacyjnej (4GB lub 6GB) oraz tej, przeznaczonej na pliki użytkownika (64GB lub 128GB). Wszystkie natomiast napędzać ma niezaprezentowany jeszcze procesor MediaTek MT6763.

Pierwszy ze smartfonów ma zadebiutować w przeciągu dwóch miesięcy. Ciekawy jednak jestem, czy producentowi rzeczywiście uda się osiągnąć taki sam efekt wizualny, jaki oferuje Galaxy S8 i jaki widzimy na grafice promocyjnej. Na obecnym etapie nie wykluczam takiej możliwości, aczkolwiek praktyka nieraz pokazała, że było jej daleko od teorii i obietnic.

Źródło: informacja prasowa, @LeagooOfficial

Komentarze

 • GieKa

  Jeden powie kopiowanie drugi powie inspiracja. :)

  • finka harcerska

   he he he, dokładnie jak w przypadku OP5. To nie klon iPhone, to tylko inspiracja :)))

 • Igor Serwin

  Ale czytnik jest w lepszym miejscu :D

 • ooBA7MANoo

  Nie znoszę tych chińskich wynalazków które nazywają się Xin Xin one i Cing Cing, czy jak one tam.

 • Jakub Edward Kowalsky

  taka elephone s7 też miał być kopia s7 EDGE i jakoś im ekran EDGE coś nie wyszedł a jakoś po elephone prędzej bym się spodziewał tego że mogło by się to udać niż po Leagoo więc podchodził bym do tego bardziej jako chwytu marketingowego niż tego że będzie to przypominać s8

  • stark2991

   Stawiam że to po prostu tani sposób na wypromowanie się. Słyszałeś wcześniej o tej marce? Ja też nie. A teraz już ją znamy ;) To samo robiło swego czasu Vivo robiąc najcieńsze telefony na świecie, byle się pochwalić że mają.

   • Jakub Edward Kowalsky

    akurat niestety o firmie słyszałem ba nawet widziałem na żywo ich telefony ale jest to poziom manty więc zapewne o to chodzi o czym piszesz

    • stark2991

     Gdzie Ty to widziałeś? :)

     • Jakub Edward Kowalsky

      nie wiem czy nie w tesco

 • stark2991

  Za cholerę im się nie uda. Kojarzycie te klony S8? Mają czarne ramki po centymetrze na górze i dole, ale gdy ekran nie świeci to prawie jak S8. Tu będą podobne sztuczki. Ekran płaski, LCD i tona ramek. Na bank :)

 • dodo

  KICIA!

 • big_bad_joe

  Osobiście mam Leagoo M8 PRO kupiony na chińskim portalu za 90 dolców. Ma 5,7 cala i podwójny aparat, 2GB RAM i naprawdę działa całkiem fajnie. Więc powstrzymałbym się z ewentualna krytyką póki co…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona