Ważne

Szef IFA bardzo by chciał, żeby Galaxy Note 8 został zaprezentowany w Berlinie

Podczas konferencji prasowej w Lizbonie, dyrektor wykonawczy IFA, Jens Heithecker, wyraził przekonanie, że doroczne targi elektroniki w Berlinie będą najlepszym miejscem na premierę Samsunga Galaxy Note 8.

Szef IFA chciałby, żeby Samsung “wrócił do Berlina”. Południowokoreański producent zerwał ze zwyczajem ogłaszania premier swoich wysokopółkowych smartfonów podczas targów z elektroniką. Konferencja z Galaxy S8 odbyła się 29 marca i był to specjalnie zorganizowany event. To odstępstwo od swego rodzaju tradycji. Na przykład między premierą pierwszego Galaxy Note a Galaxy Note 4, Samsung zwykle planował swoje prezentacje w Berlinie, dzień lub dwa przed targami IFA.

Heithecker powiedział, że na tegorocznych targach IFA, zaplanowanych 1-6 września, Samsung będzie miał największe stoisko z wszystkich, choć znajdą się na nim zapewne nowe pralki i kilka Smart TV, zamiast Galaxy Note 8.

Mało prawdopodobne, żeby Samsung poszedł za sugestiami Heitheckera i pokazał Note 8 podczas targów IFA w Berlinie. Firmie ostatnio spodobało się tworzenie osobnych wydarzeń, i z powodzeniem się jej to udaje. W ten sposób może też uniknąć niepotrzebnego tłumu, charakterystycznego dla targów i łatwiej panować nad otoczką całej konferencji.

Trzeba też dodać, że jak na razie, dysponujemy tylko jednym przeciekiem dotyczącym Samsunga Galaxy Note 8. Za wcześnie, żeby spekulować o dacie premiery smartfona. Raczej logiczne wydaje się, że zostanie wyposażony w funkcje Galaxy S8 i otrzyma, rzecz jasna, dedykowane funkcje dla rysika S Pen. 

Wielu z niecierpliwością czeka na nowy Notatnik od Samsunga, zwłaszcza, że ostatnim modelem phabletu z tej serii, dostępnym na polskim rynku, był Galaxy Note 4. We wrześniu to będą już trzy długie lata…

na zdjęciu tytułowym: Miss IFA 2016, 

źródło: PhoneArena, IFA

Komentarze

 • Imo to nie ma prawa się wydarzyć ;)

  • Teraz.j

   Why ?, zbyt zakochali się we własnych “keynote”, czy coś bardziej dowcipnego – wnosząc z Twojego smile na końcu ? ;)

 • Mikiś 2244

  Cieszę się na widok informacji dotyczącej pokazowej “premiery” Samsunga Galaxy Note 8 która odbędzie się na początku września w Berlinie, ponieważ nie mam do niego zbyt daleko i najprawdopodobniej pojawię się tam aby zobaczyć to “cudo”. Nie mogę się już doczekać od około trzech lat czekam na jakiś nowszy, lepszy model serii Note ponieważ mam od tych trzech lat Samsunga Galaxy Note 4 i jest on dobry tylko już lekko przestarzały. Jedną nie zrozumiałą dla mnie wadą jest brak “stylowych” etui na ten model i tak wiem może wydać się to banalny problem jednak z biegiem czasu telefon zdarzy się wyślizgnąć z dłoni upaść i to bez jakiejkolwiek ochrony plecków w wyniku czego mój telefon jest cały po obijany na wszystkich rogach, jest to nie estetyczne i wkurzające dlatego chciałabym inny być może lepszy telefon.

 • InverseEngineer

  Widziałem note 8 na you tube.Nie wiem czy to koncept czy finalna wersja. Moją uwagę zwrócił wyświetlacz, który zawiera(?) na powierzchni czy może przykrywa(?) pod swoją powierzchnią czytnik linii papilarnych.Jest to zastanawiające (hipotetyczne czy sprawdzone i działające)wykonanie biorąc pod uwagę cechy fizykoelektryczne wyświetlaczy w urządzeniach linii Note. Czy sam wyświetlacz ze względu na swoją budowę,precyzję i właściwości umożliwia realizację funkcji skanera linii papilarnych bo:
  -rozdzielczość pojemnościowa wyświetlacza ma tą cechę,że
  można zaadoptować wyświetlacz jako skaner linii o wystarczającej precyzji
  – oprogramowanie skanujące można również przystosować
  -czy może wyświetlacz jest w pewien sposób przezroczysty dla czytnika.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona