Ważne

Xiaomi się chwali, my przytakujemy – kwartalny wzrost sprzedaży jest naprawdę imponujący

Choć w segmencie smartfonów producentom coraz trudniej zwiększać sprzedaż, to niektórym mimo wszystko się to udaje. Jednym z “wybranych” jest Xiaomi. Chociaż lepiej pasowałoby określenie go “szczęśliwcem”, ponieważ akurat w jego przypadku wzrost jest naprawdę imponujący.

Jak przekazał pracownikom CEO Xiaomi, Lei Jun, w drugim kwartale 2017 roku firma sprzedała łącznie 23,16 miliona smartfonów. Jest to tym samym nowy rekord, ponieważ przedsiębiorstwo to jeszcze nigdy nie osiągnęło aż tak dobrego wyniku. Co więcej, jest on jednocześnie aż o 70% lepszy niż ten za pierwszy kwartał 2017 roku!

Chińczycy naprawdę mają powody do radości. Przypomnijmy bowiem, że cały, 2016 rok nie był dla nich zbyt udany. A nawet tak bardzo, że postanowiono nie informować oficjalnie, ile przez ten okres sprzedano smartfonów. Ale wszyscy i tak wiedzieli, że sporo mniej niż w 2015 roku. Jednocześnie zadeklarowano konieczność zmian, które miały przynieść poprawę.

I rzeczywiście przyniosły. Jak napisał w tym samym liście do pracowników Lei Jun, to osiągnięcie jest głównym zapalnikiem naszego wzrostu – po dwóch latach wewnętrznych zmian, Xiaomi ponownie jest na ścieżce bardzo szybkiego rozwoju. To jest zaprawdę znaczący krok milowy dla firmy – aż do dziś żadnemu innemu producentowi smartfonów nie udało się powrócić na ścieżkę wzrostu po okresie spadków.

Aktualnie ambicją Xiaomi jest sprzedać 100 milionów urządzeń w 2017 roku. Może w końcu się uda, ponieważ już nie pierwszy raz Chińczycy próbowali tego dokonać (ostatnio w 2016 roku, a wcześniej też w 2015 roku).

*Na grafice tytułowej Xiaomi Mi 5C, czyli pierwszy smartfon z autorskim procesorem Xiaomi, Surge S1

Źródło: VentureBeat

Komentarze

 • Rafał Czapiewski

  Jeżeli wraz ze wzrostem sprzedaży pójdzie sukcesywne rozwijanie MIUI to może to być udany tandem.

 • Arrczi

  Brak B20 zniechęca wielu klientów.

  • Łukasz Pełka

   Jak widać po wzroście sprzedaży to nie każdemu jest potrzebne lte800

   • Arrczi

    W Chinach z pewnością.

    • Łukasz Pełka

     Ja jakoś nie odczuwam braku lte800, ale jak by było to bym się nie obraził :)

  • Rafał Czapiewski

   lte800 jest w wersjach europejskich, przynajmniej mój RN3 takowe posiada.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Więc kupuj modele, które posiadają to słynne B20 :)

   • Arrczi

    Tak, kupiłem S8+ z B20, a wcześniej UMI Super i Plus E.
    Ciężko się rozmawia z takimi dyletanta mi :(
    “maksymalne osiągane prędkości na częstotliwościach 800MHz wzrastają z 73 do 97Mb/s, a w 2600MHz ze 110 Mb/s do 146Mb/s. Maksymalna, teoretyczna, to 354 Mb/s,”

    • Konrad Uroda-Darłak

     Po co wszędzie ten sam cytat wrzucasz? Jakiś fetysz? Ludzi naprawdę nie ruszają “teoretyczne prędkości” – no chyba, że do Ciebie takie cyferki przemawiają :x

     Co do dyletanctwa – sugerujesz, że znajomość Twoich suchych literek automatycznie sprawia, iż ludzie pragną B20? Nie osłabiaj mnie :)

     • Arrczi

      Po co się odzywasz skoro nie czytasz co piszę?
      Ja widzę ogromną różnicę w działaniu B20

  • Paweł.O.

   Dopóki nie wiedzą, co to jest i jaka jest REALNA użyteczność w Polsce.
   Blok 10MHz, prędkość do 20MBit. Gorzej niż na 3G, które ma lepsze pokrycie.
   Owszem, lepiej mieć, ale stawianie tego jako wyznacznik wartości to przesada.

   • Arrczi

    “maksymalne osiągane prędkości na częstotliwościach 800MHz wzrastają z 73 do 97Mb/s, a w 2600MHz ze 110 Mb/s do 146Mb/s. Maksymalna, teoretyczna, to 354 Mb/s,”
    Ja odczuwam na duży plus obecność B20 w budynku. Max siła i zasięg nawet w sra*czu.

 • Grzegorz Cisak

  Mam już drugi w kolejności smartfon od xiaomi i jestem bardzo zadowolony.

  • Jarek

   Raz odrobinę się zrazilem ale zaczynam myśleć o kupnie pierwszej generacji Xiaomi mi mix, teraz już cena nawet na ebay staje się akceptowalna a jest to wciąż wydajnościowo ” pierwsza liga” i myślę że jeszcze przez jakiś czas na wydajność nie będzie powodu narzekać a że strony wizualne bardziej przemawia do mnie niż g6 lub s8

 • Kamil Zdr

  Wypuścili Redmi Note 4X i od razu 70% wzrost

 • Luke_l

  Jak dla mnie siłą Xiaomi jest nie tylko dobry stosunek ceny do jakości, ale również regularne aktualizacje oprogramowania.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona