Ważne
Wiko VIEW

Mamy pewność – LG Q6 zadebiutuje w Polsce 11 lipca!

Szczerze się tego nie spodziewałem. Tymczasem LG dzisiaj potwierdziło, że LG Q6, zwany też LG G6 Mini, zadebiutuje w Polsce już w najbliższy wtorek, 11 lipca. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że smartfon zostanie po raz pierwszy zaprezentowany światu właśnie w naszym kraju.

Zaledwie wczoraj LG rozesłało do przedstawicieli mediów pierwsze zaproszenie na premierę nowego smartfona. I choć wówczas nie zdradziło, o jaki model konkretnie chodzi, to praktycznie wszyscy od razu zaczęli spekulować, że mowa o “mniejszej wersji LG G6“, czyli LG Q6. Wszystko przez hashtag #LGBarbeQ – nikt nie uznał tego za przypadek, że wyróżniono w nim akurat literkę “Q”.

I choć wciąż były to jedynie domysły, to po zaledwie jednym dniu wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Co więcej, sprawę wyklarował sam producent (a dokładniej agencja PR go reprezentująca). Dziś bowiem dostaliśmy kolejne zaproszenie na zaplanowane na 11 lipca wydarzenie, które tym razem nie pozostawia żadnych złudzeń.

Jak możecie bowiem zobaczyć poniżej, LG zaprasza na premierową odsłonę LG Q6 w Polsce. Koreańczycy zachęcają nas także, abyśmy przyszli i poznali szerokie możliwości zamknięte w wąskiej ramce. Prawdopodobnie chodzi tu o szerokokątny obiektyw kamerki przedniej, co również można “wypatrzeć” z zaproszenia.

Zaproszenie na polską premierę LG Q6

Jeżeli chodzi o specyfikację LG Q6, to nadal wiemy bardzo mało na jej temat. Doszły nas jedynie słuchy, że smartfon wyposażono w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 505, 3 GB RAM, pojedynczy aparat główny 13 Mpix i oczywiście wyświetlacz o proporcjach 18:9 (lub, jak kto woli, 2:1), choć na pewno o nieco mniejszej przekątnej niż w LG G6.

Cena LG Q6 także jest wielką niewiadomą. Trudno nawet coś szacować, ale oczywiście 1000 złotych to absolutne minimum.

*Na zdjęciu tytułowym LG G6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: LG

Komentarze

 • bulbnow

  “ile sobie LG za to życzy ?”, to główne pytanie tego debiutu.

  • galakty

   “Zbyt dużo”, oto odpowiedź.

 • galakty

  Ciekawe jak tam manualny tryb wideo, którym wyróżnia się G6… Czy obcięcie drugiego sensora, 4K oraz 1080p 60 fps poniesie ze sobą jeszcze to? Lepiej G5 SE wyrwać na promocji (był za 1300 zł niedawno).

  • Hahacz

   Nie poniesie, 430 wspiera max fhd dla nagrywania (na 60fps też nie licz), a także wyłącznie wyswietlacze fhd (ewentualnie też fhd+, że względu na nowe proporcje elranu). A zatem znamy rozdzielczość wyświetlacza ;) Powienienem pracować w redakcji xd

   • Hahacz

    Pisze o max rozdzielczości oczywiście, acz na mniejsza oznaczałaby strzał w kolano, więc się nie zdecydują na bank

  • LooK

   Ja jutro kupuję 2 tygodniowy LG G6 za 1550…OLX … Dowód zakupu z Media Expert. Można? Można.

 • Sq72

  LG znowu się pogrąża.

 • adam

  Jeżeli w środku faktycznie znajdzie się SD 430, to cena powyżej 1000 zł będzie bezczelnym skokiem na kasę. Niestety, znając LG, obstawiam 1499 zł.

  • VMortens

   Dokładnie – kolejne precedensy się tworzą.
   Ale, tak długo jak są kupujący … Będę odradzał każdemu kto zapyta.

 • Polaczek

  Procek niestety słaby i prądożerny, mogli się pokusić o coś z serii 6**. Pewnie wizualnie będzie nadrabiał więc się sprzeda w abo za 1 zł.

 • LooK

  1499?? Jutro kupuję LG G6 z Media Expert za 1550… Bitch please ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona