Całkiem fajny ten drugi ekran w Meizu Pro 7

Meizu zamierza zaprezentować swojego nowego flagowca 7 lipca, ale już teraz wiemy o nim sporo. Wszystkie przecieki i plotki są zgodne co do tego, że w smartfonie pojawią się dwa wyświetlacze: jeden główny oraz pomocniczy – na pleckach urządzenia.

Nowe obrazy, które pojawiły się w sieci potwierdzają wspomnianą wyżej wersję. Prezentują one Meizu Pro 7 w etui, które ma specjalne wycięcia na dodatkowy ekran z tyłu smartfona. Pomocniczy panel nie wygląda jak pełnoprawny, dotykowy, kolorowy wyświetlacz. Może to być ekran e-ink, choć opierać takie opinie o grafiki promocyjne jakichś etui to jak wróżyć z fusów. Naprawdę ciekaw jestem, jak będzie sprawdzać się ten dodatkowy bajer.

Widzimy jednak, że oprócz daty i godziny, na ekranie pojawiają się notyfikacje dotyczące wiadomości i nieodebranych połączeń, a zaraz nad wyświetlaczem znajduje się podwójny aparat zorientowany poziomo. Mają to być dwie 12-megapikselowe kamery dostarczone przez SONY: IMX386 (taką samą ma Xiaomi Mi Max 2) i IMX286 (spotykana w Honorze 8).

Meizu Pro 7 ma wyjść w trzech wariantach: 4 GB/64 GB, 6 GB/128 GB i 8 GB/128 GB. Procesorem napędzającym tego “dwuekranowego” smartfona ma być MediaTek Helio X30.

źródło: WeiboTheAndroidSoul

Komentarze

 • jan

  Rzeczywiscie fajny pomysł :-)

 • 2451

  Wreszcie coś nowego i w dodatku w żywym kolorze.

 • galakty

  Pytanie tylko… Po co? Nie lepiej zrobić drugi ekranik z przodu jak było to w V10? Z tyłu, serio? Kto kładzie telefon ekranem na stole itp? Totalnie nie rozumiem zamysłu, ale to Meizu, już dawno nie potrafią dogonić konkurencji, więc robią coś “niezwykłego”.

  • teges

   Ale wystarczy wysunąć go z kieszeni, by zobaczyć powiadomienia i godzinę. Wszystko zależy czy chce się je widzieć jak telefon leży na stole czy w kieszeni.

   • galakty

    Noszę telefon plecami do nogi, więc po wysunięciu i tak nie zobaczę tego ekranu.

    • teges

     Zmień nawyk, bo możesz go stłuc przy upadku.

  • Maxik

   “Kto kładzie telefon ekranem na stole itp?” – Ja kładę tak telefon … masz coś przeciwko temu? :D
   Tak na serio to każdy kładzie telefon jak chce, a nie że już masz problem bo ktoś robi tak, a nie tak jak ty uważasz bo Twoja racja jest ważniejsza niż innych …
   Co do noszenia telefonu w kieszeni pleckami do nogi … tak jak napisał @I_teges_I:disqus , lepiej zmień nawyk bo łatwo zbić wtedy ekran, np. przypadkowo uderzając udem (w miejscu gdzie leży telefon) w kant stołu itp. – oczywiście to nie nakaz, bo my tak uważamy, tylko rada :)

 • Adrian Ujma

  Dodatkowy wyświetlacz fajny szkoda że na plecach. Rozwiązanie z V10 i V20 jest lepsze. A jeśli jeszcze by przenieśli dodatkowy ekran na dół urządzenia było by doskonale. Ekran na plecach przydatny np. do potłuczenia się lub do sprawdzenia info które można sprawdzić np. pociagajac w dół na wygaszonym ekranie. Czyli nadal nic sensownego choć coś nowego.

 • KK73

  A mnie się podoba ? i jestem za

 • Gdyby dało się dotykiem ekranu tyłu obsługiwać przedni panel na zasadzie trackpada, byłbym oczarowany, a tak… ani to jakoś szczególnie użyteczne, ani ładne.

 • VMortens

  Fajny bajer, ale za mało innowacyjne, by Meizu mogło się tym znów przebić na top. Zostali mocno z tyłu i ignorują bieżące trendy. Sami będąc mocno z tyłu próbują na narzucać rynkowi własne. Nie tędy droga.

 • r

  X30 – “The first SoC to feature dual 4G VoLTE, each SIM sporting a separate 4G VoLTE network”

 • sudione

  Gdyby na CAŁYCH pleckach był ekran e-ink 720p, Helio X30 z 8GB RAM’u plus wyjście video przez USB-C z jakąś stacją dokującą to kto wie, czy by nie poszaleli przy odpowiedniej cenie ze względu na nóż, który jest przy gardle MediaTek’a.:)

 • DDR.PL

  Bardzo fajny pomysł.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona