Ważne

Meizu Pro 7 z innowacyjnym podejściem do dodatkowego wyświetlacza?

Smartfony coraz częściej wyposażane są w dodatkowe wyświetlacze. Oczywiście daleko póki co do sytuacji, w której będą standardem – znalazły bowiem zastosowanie w ledwie kilku modelach. W dobie wszechobecnych wyścigów w testach benchmarkowych, mogą być jednak ciekawym dodatkiem, który ma szanse wpłynąć na zainteresowanie danym urządzeniem. Być może niedługo swoją zupełnie nową koncepcję na to rozwiązanie zaprezentuje Meizu, w modelu Pro 7.

Jednymi z najbardziej znanych urządzeń z dodatkowymi wyświetlaczami są oczywiście propozycje od LG. Zarówno LG V10, jak i LG V20 oferują drugi ekran. Znajduje się on nad tym “właściwym” i umożliwia wyświetlanie m.in. najczęściej używanych aplikacji czy aktualnych powiadomień. Podobne rozwiązanie oferuje również HTC U Ultra.

Dodatkowego ekranu w najnowszym Meizu spodziewaliśmy się już od jakiegoś czasu. Teraz okazuje się jednak, że ewentualny sposób w jaki Chińczycy chcą wdrożyć to rozwiązanie w swoim modelu, mocno różni się od tego, co w tym zakresie oferuje konkurencja.

Drugi wyświetlacz e-ink miałby się bowiem znaleźć na… tyle urządzenia. Ekran, który rzekomo zajmie część plecków wyświetli aktualną godzinę, nieodczytane powiadomienia oraz pozwoli na interakcje z nimi związane. Zintegrowane z nim miałyby być również podwójny aparat i lampa doświetlająca.

Meizu Pro 7 (fot. Priceraja.com)

Ciężko na ten moment ocenić, na ile te doniesienia są prawdziwe. Być może jest to ciekawostka, podobna do rozsuwanego LG V30, a być może faktycznie Meizu ma w planach wprowadzenie takiego rozwiązania do swojego modelu. Trudno stwierdzić również, na ile jest to przydatne i funkcjonalne, ale jedno można powiedzieć na pewno – wygląda ciekawie. Wszystko wyjaśni się prawdopodobnie na początku lipca, kiedy spodziewana jest premiera urządzenia.

Źródło: Phandroid, Android Headlines, Pricejara.com

Komentarze

 • Andrzej

  Dla mnie najlepsze dotąd rozwiązanie jest w takim małym chinczyku hoomtoom t5 bodajże. Na górnej krawędzi

 • Jakiś czas temu czytałem o tym na fb meizupolska i od tamtej pory uważam, że mało w tym sensu. Jeśli już dodatkowy ekran, to czemu taki mały? W Yota pokazali, że duży ekran e-ink wcale nie bierze masy energii, a dodatkowo można na nim coś podziałać. Szkoda mi też diodowego oka LED, którym wyróżnia się Pro 6 i 6 Plus. Może i mało praktyczny, ale nikt nie mylił od tyłu urządzenia z innymi chinolami.

  No, ale zobaczymy…

 • VMortens

  Meizu i innowacje, to sprzeczność.
  Ta firma została z tyłu tak bardzo, że przestałem wierzyć, że mogą nadgonić. Miast podążać za bieżącymi trendami, albo być o krok przed nimi, oni starają się je ominąć takim dość bezsensownym dodatkiem…
  Daremnie to wygląda, kiedy firma, która już 3 lata odgrzewa kotlety, próbuje narzucać rynkowi trend i to w tak nieprzemyślany i mało porywający sposób. Poza tym dodatkiem, fon będzie oczywiście wyglądał archaicznie.

 • DDR.PL

  Używamy telefonów Meizu MX4 – jeżeli potwierdzą się te przypuszczenia to kupimy

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona