Ważne

Honor 9 w Polsce – zamiast niższej ceny mało atrakcyjne gratisy w zestawie

Zewsząd słychać słowa niezadowolenia i zarzuty, że w tym roku Honor zdecydowanie przesadził z ceną swojego tegorocznego flagowca. I choć producent na pewno jej nie zmieni, to postanowił zachęcić klientów do zakupu Honora 9 pakietem kilku gratisów. Skusicie się?

Przypomnijmy, że Honor 9 ma kosztować w Polsce 2199 złotych. Dla porównania, za Honora 8 na początku trzeba było w naszym kraju zapłacić 1999 złotych, czyli 200 złotych mniej. Różnica nie jest więc jakaś przesadnie wysoka, ale mimo to sporo osób uważa, że cena tegorocznego flagowca sub-marki Huawei jest zdecydowanie wygórowana. Szczególnie, że smartfon w Europie Zachodniej kosztuje 429,90 euro, czyli równowartość ~1830 złotych.

Żeby nieco “ostudzić” tę gorącą atmosferę, Honor postanowił dorzucić do Honora 9 pakiet gratisów. W jego skład wchodzi selfie stick, powerbank o pojemności 5000 mAh, kabel oraz przejściówka z USB Typu C na microUSB. Producent nie podał łącznej wartości wszystkiego, ale tak “na oko” jest to około 200-250 złotych.

Dodam w tym miejscu, dla porównania, że w Europie Zachodniej klienci, którzy kupią Honora 9, dostaną w prezencie opaskę Band 3 o wartości 69 euro oraz możliwość otrzymania dodatkowo zwrotu 30 euro.

Honor 9 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od 1 lipca 2017 roku. Do sklepów trafią trzy wersje kolorystyczne: niebieska, srebrna i czarna. Ogólnie jest jeszcze złota, ale jej w naszym kraju nie uświadczymy. Z informacji, przesłanej przez producenta wynika, że gratisy dostaną wszyscy klienci. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby okazało się, że ich liczba jest ograniczona. Ale to tylko moje podejrzenie, więc nie uznawajcie je za wiążące – czas pokaże.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • galakty

  Jeszcze kilka dni temu był dostępny LG G6 w pewnym sklepie za 2300 zł… No ale mamy kijek do selfie, jupi!

 • burza

  To powoli przestaje być śmieszne, że przez niektóre firmy jesteśmy traktowani jak obywatele z kraju II kategorii. Nie dosyć, że próbują nas wydoić, dyktując wyższe ceny, to na dodatek dają gratisowy ochłap.
  Nie będę szukał za granicą, gdzie taniej. Głosuję portfelem, pokazując takim firmom środkowy palec.

  • Kamil Duszyk

   nic dodać nic ująć …. :)

  • bulbnow

   Dokładnie tak jak pisze autor, na vmall*eu, czyli w sklepie dla (prawdziwej) Europy, poza tym że cena
   wynosi 429€ – 30 = 399€ (1700 zł), dokładają za darmo Black Band 3
   (wydany wczoraj), warty 69€ (realna wartość, a nie kijka do selfie i powerbanku).
   Robicie nas w wuja firmo Huawei, po chamsku na dodatek i mam nadzieję że się to na was i waszej sprzedaży – odbije w Polsce, czego szczerze wam życzę.

  • Marco Polo

   Niemieci Media Markt daje fitnes Banda a tu selfik bateryjka i kabelki… żałosne totslnie

 • Monstrual

  200-250? uśrednione ceny produktów Huawei: kabel i przejściówka 20 zł, powerbank 70 zł, selfie stick 60 zł. Łącznie 150 zł. Gdyby dali Band 3 jak na zachodzie, to polską cenę można by wybaczyć

  • marcus1212

   Tak się składa że marka Honor ma “taką” pozycję na polskim rynku że nie ma co jej wybaczać… Lepiej wybrać konkurencję.

 • Street Fighter

  “(…) nie uznawajcie je za wiążące(…)” – trudny ten język ojczysty dla redaktora.

 • tl

  I przez tą cenę zamiast H9 chyba wybiorę po premierze Xiaomi Mi6. Niemal to samo a 200 zł w kieszeni.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona