Ważne

Oficjalnie: Androida Nougat dla OnePlus 2 nie będzie

Po wielu spekulacjach i podsycaniu nadziei na to, że OnePlus 2 dostanie Androida 7.0, firma oficjalnie potwierdziła, że Nougat nigdy nie trafi na byłego flagowca OnePlusa. 

Informacja napłynęła z oficjalnego forum OnePlusa, gdzie pytania o aktualizację oprogramowania smartfona do nowej wersji systemu od Google pojawiały się już od dawna. Teraz wiadomo to na pewno: Nougata dla OnePlus 2 nie będzie.

Na forum przekazano, że “obsługa klienta informuje o tym klientów już od jakiegoś czasu”. Ostatnio potwierdziliśmy, że Android O zagości na OnePlus 3 i 3T. I to są jedyne aktualizacje, nad jakimi pracujemy”.

“Kiedy budowaliśmy OnePlusa 2 nie mieliśmy jeszcze zespołu ds. infrastruktury oprogramowania.”

Tak długie trzymanie klientów w niepewności co do aktualizacji nie spodobało się wielu fanom firmy. Z pewnością można było wystosować jakiś jasny komunikat znacznie wcześniej, zwłaszcza, że moderatorzy forum OnePlusa nie chcieli zajmować żadnego stanowiska. Zainteresowani użytkownicy dostawali w tej sprawie tylko pojedyncze maile. Całkiem możliwe, że brak aktualizacji wynika ze zmian, jakie zachodziły w ekipach odpowiedzialnych za software, w tym tych od Oxygen OS i Hydrogen OS.

Takie zakończenie sprawy to niestety nie nowość, gdyż nieraz byliśmy już świadkami, jak producent obiecuje aktualizacje oprogramowania, ale finalnie nie wywiązuje się z danego słowa. Teoretycznie można by to wybaczyć OnePlusowi, “bo jest jeszcze mały”, ale z drugiej strony uczciwość nakazuje dotrzymywanie obietnic.

źródło: AndroidAuthority

Komentarze

 • stark2991

  Nie rozumiem tego tłumaczenia – jak budowali OP2 to nie mieli zespołu, ale teraz już mają. Nie powinni się więc tłumaczyć “No cóż, mamy zespół do software, ale tak mały, że możemy się skupić jedynie na OP3/3T”?
  A za rok będzie “Tak, nasz zespół się powiększył i jest w stanie opracować software dla dwóch urzrądzeń na raz, ale…”

  • Kajo

   To jest śmieszne, mają dwa telefony i robią wymówki dla aktualizacji starszego. Bardzo kiepska komunikacja z ich strony. Rozumiem, że sprzęt jest dobrze wyceniony, ale te dwie duże aktualizacje powinni zapewnić. Myślałem nad OP5, ale mam coraz większe wątpliwości przy takich zagrywkach.

 • pepe444

  Takim producentom pokazuję wyprostowany, środkowy palec. W sprzęcie od lat nie zmienia się praktycznie nic (poza dodawaniem i zabieraniem pierdółek, typu “tu damy pinć korów zamiast czterech, tu zabierzemy slot SD”), na każdym tzw. flagowcu z ładnych kilku ostatnich lat da się uruchomić każdą wersję Androida, jeden producent ma tych “flagowców” do obsłużenia raptem kilka, a ten tu bezczelnie mówi klientom “Fak ju żałośni frajerzy! Jak chceta nowy system, to kupta se nowy telefon!”.

  “Brak mocy produkcyjnych” to ściema dla ostatnich idiotów, jeden amator z XDA potrafi w wolnym czasie zrobić i utrzymać całkiem sprawnie działający ROM, często równie dobry, albo i lepszy, niż bugowate i zamulone wersje stockowe (widać nieraz, że prawie w ogóle nie przetestowane, testuje się “na żywo”, już po sprzedaniu niedoróbki napalonym frajerom), a oni mówią, że nie mają ludzi. W trąbę was robią i mają z was niezłą polewkę, drodzy “klienci” :)

  Ale kupujta, kupujta! Nowe “flagowce” (niedorobione pierdółki jednorazowego użytku) chodzą już po prawie 4 tysiaki :)

  • Kajo

   Dobry ROM z XDA to zasługa najczęściej więcej niż jednej osoby (pomijając, że 2/3 z nich bazuje na LOS, nad którym pracuję kilkadziesiąt osób), ale poza tym masz rację. Ale powiedzmy sobie szczerze, że to nie tylko problem OP. Po ich polityce widzę, że nie specjalnie zależy im na większym wolumenie sprzedaży, co jest trochę dziwne, choć biorąc pod uwagę, że tak postępują też duże brandy – to masz racje – jako klienci specjalnego wyboru nie mamy.

 • 0001

  Szkoda… Gdyby 1+ miał “trylion” modeli jak Samsung to oki, ale tylko 1, słownie…jeden fon więcej i bez aktualizacji.. . Kpina!

 • Anonim

  Ojoj. A tyle ochów i achów było w sieci jaki to genialny sprzęt jest i producent daje super hiper wsparcie a nie tak jak we flagowcach Samsunga. Tymczasem sprzęt rok młodszy od S5 utknął na tym samym systemie. Przy czym S5 doszedł tam z 4.4. Sam OP2 nie jest zły, ale może będzie mniej entuzjazmu w sieci – a raczej mniej zawiści w stosunku do innych flagowców od posiadaczy OP.

 • tomasz berka

  Dajcie spokój już z tym nougatem mój s 7 edge brandowany przez play wciąż nie ma i nie wiadomo kiedy będzie miał..

 • tomasz berka

  Więc z tym palcem to dobry pomysł bo skoro samsung pozwala żeby niedawny flagowiec nie miał aktualizacji to..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona