Ważne

Orange Finanse od teraz z obsługą Android Pay

Android Pay to usługa, która zawitała w Polsce jako w drugim kraju Europy. Zaraz po Wielkiej Brytanii, Kraj Nadwiślański dostał możliwość płacenia telefonem. Od dzisiaj kolejny bank w naszym państwie wprowadził możliwość korzystania z Android Pay, a jest to Orange Finanse.

Wprowadzenie Android Pay do Orange Finanse to była tylko kwestia czasu. Usługi bankowe dla tego operatora dostarcza mBank, który już jakiś czas temu dał możliwość swoim klientom korzystania z Android Pay. Trzeba było spełnić jednak jeden warunek: użytkownik musiał mieć kartę płatniczą MasterCard, a większość klientów, w tym ja, ma kartę VISA. Niestety, dokładnie ta sama zasada obowiązuje w Orange Finanse.

Pomarańczowy operator postanowił swoich klientów namówić do korzystania z tej usługi zwracając 30 złotych za pierwsze 5 transakcji. Wydaje się to być OK. Więcej na temat tej promocji dowiecie się z tego regulaminu.

Jak zacząć korzystać z Android Pay? Po pierwsze, potrzebujemy karty płatniczej MasterCard Orange Finanse. Jeśli takowej nie mamy, to musimy złożyć wniosek o jej wyrobienie. Po drugie, potrzebujemy telefonu z systemem Android 4.4 KiKat lub nowszym, który dodatkowo obsługuje technologię NFC. Gdy już mamy te dwie rzecz,y to musimy pobrać aplikację Orange Finanse i przejść tam cały proces dodawania karty płatniczej.

A gdzie możemy płacić telefonem? W Polsce niemalże wszędzie. Prawie że każdy sklep, a także inne miejsca są zaopatrzone w terminale z obsługą płatności zbliżeniowych. Ba! Nawet byłem w pewnej wiosce liczącej stu mieszkańców, gdzie mały sklep spożywczy taki terminal miał.

Wiecie jednak kto nie może skorzystać z płatności zbliżeniowych Android Pay? Ja. Orange, pomimo moich próśb, postanowiło mi nie dostarczyć telefonu Huawei P9 z jednym slotem na kartę SIM, czyli jedyną wersję, która obsługuje technologię NFC. W zamian za to dostałem – na moje nieszczęście – wersję Dual SIM, która nie obsługuje NFC. Także śmiech przez łzy ;)

Źródło: OrangeFinanse.pl, Forbes (zdjęcie główne)

Komentarze

 • Jacek

  od roku płacę zbliżeniowo telefonem. Wygodne, ale czasem z jakiegoś dziwnego powodu nie chce działać, więc jeszcze warto zawsze mieć przy sobie kartę płatniczą.

 • edi

  Płacenie zbliżeniowe telefonem to upierdliwość bez żadnych zalet.
  Kartą szybciej, pewniej. O wirusach na telefon ostrzegają co chwilę.
  Karty i drobne podczas zakupów mam zawsze przy sobie. telefon bywa rozładowany.

 • eGzu

  Czy ktoś porównywał to z aplikacją BZWBK?
  Tam wystarczy odblokowany telefon by płatność przeszła.
  Co zyskam tutaj?

 • Artur Kuś

  Mam Huawei P9 ze slotem na jedną kratę SIM i tez nie działa :-(

  • P9 z dwoma slotami na kartę SIM nie ma w ogóle NFC

  • Artur Kuś

   Małe sprostowanie: dzisiaj przyszła aktualizacja Orange Finanse. Huawei P9 (single SIM) działa z Android Pay..

 • Daniel Kalinowski

  Szkoda że nikt nie wspomina o tym że możliwość płatności telefonem jest zablokowana jeżeli posiadasz root-a

 • Arkadiusz Rucki

  Czy do zwrotu liczą się transakcje fizyczne przez android Pay w sklepach stacjonarnych czy np zakupy w aplikacji mobilnej allegro i płatność przez android pay też sie liczy?

 • Wojciech Wit Gruszczyński

  “Kraj Nadwiślański” to chyba dla Polaków nie ma jakichś super konotacji…

 • OrangeEkspert

  Czy utrudnienia tutaj opisane, nadal mają miejsce?

  • Klaudiusz Djpisar Pisarek

   Aktualnie wypisuje mi, że nie udało się dodać karty :/

   • OrangeEkspert

    Przekaż nam zgłoszenie w tej sprawie na adres: [email protected]
    Opisz nam dokładnie informacje, jakie pojawiają się przy próbie dodania karty. Sprawdzimy co może być tego powodem. Przepraszamy za powstałe niedogodności.

 • Patrycja Szymonowska

  O rany, tyle już mam to konto i z niego korzystam, a nie wiedziałam o tej funkcjonalności! Właśnie zastanawiałam się, czy można jakoś usprawnić płatności w Orange Finanse i proszę, mam odpowiedź :) Dziękuję!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona