Ważne

Premiera LG V30 podobno już we wrześniu. Tylko czy LG wyrobi się z panelami OLED do tego czasu?

LG ma rzekomo (w końcu) zacząć stosować panele OLED w swoich smartfonach klasy premium, i to jeszcze w tym roku. Powołując się na “wiarygodne” źródła redakcja The Investor sugeruje, że V30 będzie pierwszym modelem LG z tego typu wyświetlaczem.

Artykuł Investora sugeruje też przybliżoną datę pojawienia się nowego telefonu: miałby to być wrzesień tego roku. Wydaje się to być dość prawdopodobne, biorąc pod uwagę czas pojawiania się na rynku poprzedników V30-tki. Przypomnijmy, że LG V20 zaprezentowano we wrześniu zeszłego roku, a V10 miał premierę na samym początku października 2015 roku.

Źródło, na które powołuje się The Investor, podaje:

Większość paneli OLED produkowanych w fabryce LG Display w placówce E5 w Gumi (placówka w południowokoreańskiej prowincji Gyeongbuk), które zejdą z linii w drugiej połowie roku zostanie wykorzystanych w smartfonach LG Electronics, począwszy od modelu V30. Część z wyprodukowanych paneli zostanie dostarczonych chińskim producentom smartfonów.

Wspomniane tajemnicze źródło wyjawia, że produkcja paneli OLED wystartuje na dobre w lipcu tego roku. Następny po LG G6 flagowy produkt firmy, będzie pierwszym jej smartfonem, który otrzyma wyświetlacz wykonany w tej technologii.

Trzeba powiedzieć, że wszystkie informacje pochodzące z anonimowych źródeł powinny być traktowane z przymrużeniem oka, jednak taki ruch ze strony LG miałby sens. Wszyscy starają się wskoczyć do OLED-owego wagonika, którym już od dawna podróżuje Samsung.

Wieloletnie zaangażowanie Samsunga w wyświetlacze Super AMOLED stawia tego producenta na wyjątkowej pozycji – obecnie kontroluje 95% mobilnego rynku wyświetlaczy OLED. Oznacza to praktycznie monopol, co pozwala na dyktat cen i zabezpieczanie dużych kontraktów z innymi dużymi graczami w branży, takimi jak Apple. LG bez wątpienia chciałoby też nieco zarobić na OLED-ach, ale minie jeszcze sporo czasu, zanim stanie się pod tym względem rzeczywistą konkurencją dla Samsunga.

źródło: The Investor przez PhoneArena

Komentarze

 • Will5on

  Może ktoś wyjaśnić jak to jest ze LG jest największym i najlepszym producentem ekranów OLED dla telewizorów a nie produkuje małych ekranów? U Samsunga na odwrót.
  Tu chyba nie chodzi o technologię a o inne rzeczy.

  • Zarówno jedna, jak i druga firma inwestuje w drugi rodzaj ekranów OLED (LG w małe, Samsung w duże), więc z czasem różnice/proporcje pomiędzy nimi będą się zmniejszać:
   https://www.tabletowo.pl/2016/04/26/samsung-i-lg-stawiaja-na-ekrany-oled/

   • Devil_Dragos

    Raczej odwrotnie. Lg w duze samsung w male

    • Zajrzyj do podlinkowanego artykułu, to zobaczysz, że nie.

     • Devil_Dragos

      lg produkuje matryce do tv a samsung do telefonow i tabletow

     • Lotnik

      Ale inwestują w przeciwną technologię, żeby wypełnić lukę u siebie w firmie! Tak trudno pojąć tekst czytany?

     • Devil_Dragos

      Lg pcha kase w male ale samsung w duzych jeszcze nic nie zrobil

 • Łukasz

  No i kolejny producent odpadnie z kręgu moich zainteresowań.

 • DEMO

  Zobaczymy go w Polsce tak samo jak V20 …

  • Grzegorz Rusinek

   Przepraszam bardzo, mój kolega ostatnio kupił LG V20 w Polsce bez żadnych problemów, więc chyba nie jest aż taki “nie do zdobycia” ?

   • Marcin

    I zaniesie go do serwisu LG w PL na gwarancji?

    • asasa

     mam V10 od 1,5 roku ani razu nie był na gwarancji? liczę że V30 kupie w Polszy.

     • Marcin

      To uważaj, bo V10 trapi to co G4, równo po 1,5 roku wymienili mi płytę główną, a wcześniej wypalający się wyświetlacz. Nie wziąłbym LG bez gwarancji w PL.

     • hehłe

      Trzymasz starocie?
      Samochody zmienia sie co pół roku, telefony co miesiąc.

    • Grzegorz Rusinek

     Nie widzę przeszkód, ale nie jestem w 100% pewny. Mogę się go spytać o szczegóły.

   • DEMO

    Kupić zawsze można chociażby na takim Allegro. Gorzej z gwarancją bo to nie jest oficjalna dystrybucja.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona