Ważne

Oto, co najchętniej oglądają użytkownicy Netflixa na świecie. Zgadnijcie, co jest najbardziej popularne w Polsce

Choć w Polsce Netflix działa „tylko” trochę ponad rok, niektórzy już zdążyli sobie wyrobić pewne przyzwyczajenia związane z tą platformą VOD. Statystyki, które zgromadzili analitycy z firmy HSI pokazują, co najchętniej oglądają użytkownicy Netflixa u nas oraz na całym świecie.

Badanie wykorzystuje dane Google Trends w celu określenia, które filmy i seriale są najchętniej wyszukiwane przez użytkowników wyszukiwarki. Nie są to więc dokładne informacje – na takie trzeba by się zgłosić do Netflixa. Zawsze to jakiś punkt zaczepienia, pozwalający wyrobić sobie opinię co do tego, czego ludzie szukają najczęściej w tym serwisie VOD.

Na początek, studium prezentuje pięć najbardziej popularnych programów Netflix na świecie, a są to:

  1. Sherlock
  2. Przyjaciele
  3. Narcos
  4. House of Cards
  5. New Girl

Obecność Sherlocka na pierwszym miejscu można było pewnie wydedukować na podstawie jakichś innych poszlak. Kolejne miejsca to raczej spodziewane pewniaki. Ciekawiej prezentują się wyniki najczęściej wyszukiwanych pozycji dla każdego kraju z osobna. Na przykład najpopularniejsza w Boliwii jest Futurama, Kazachstan uwielbia serial Hoży doktorzy, zaś Peru szaleje za Cudownymi latami. 

W Polsce upodobano sobie najbardziej House of Cards

Pewnie wielu z Was z niecierpliwością czeka na piąty sezon tego świetnego serialu.

Pełną listę 91 krajów, w których jest dostępny Netflix oraz preferencji każdego z nich odnośnie tego, co znajduje się w bibliotece tego serwisu VOD znajdziecie tutaj.

źródło: HSIBGR

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona