Ważne

Honor 9 podobno bez 3,5 mm złącza słuchawkowego

Wielu producentów usunęło już ze swoich smartfonów – ich zdaniem zupełnie niepotrzebne i przestarzałe – 3,5 mm złącze słuchawkowe. Huawei jednak – jako jeden z nielicznych – jeszcze się na to nie zdecydował. Lecz wygląda na to, że nie będzie się opierał temu trendowi i w pierwszej kolejności “wykastruje” Honora 9.

W sieci pojawiły się właśnie rendery, przedstawiające – rzekomo – właśnie ten model. Jak możecie zobaczyć na umieszczonych powyżej grafikach, na dolnej krawędzi znajdują się wyłącznie USB Typu C oraz dwa grille, za którymi ukryty jest głośnik (a może głośniki?) oraz mikrofon do rozmów. Nie szukajcie jednak 3,5 mm złącza słuchawkowego na górze, ponieważ go tam nie ma (w Honorze 8 jest ono na dole, obok USB Typu C i jednego grilla).

Honor 8

Nie mnie oceniać, czy usunięcie 3,5 mm złącza słuchawkowego jest dobrą decyzją, czy nie – zrobi to każdy klient, który będzie zainteresowany Honorem 9. O ile oczywiście rendery są prawdziwe – na obecną chwilę nie można tego jednak jednoznacznie potwierdzić. Dlatego przeciwnikom “przerzucania” odtwarzania audio na słuchawki z końcówką USB Typu C radziłbym na razie wstrzymać się z wieszaniem psów na Huawei.

Oczywiście przy okazji nie można nie powiedzieć kilka słów na temat ogólnego – potencjalnego – designu Honora 9. Chociaż na dobrą sprawę jest to po prostu Honor 8 z czytnikiem linii papilarnych na przodzie – jak w Huawei P10 i P10 Plus. Tak mała zmiana dla mnie osobiście jest zastanawiająca i zdziwiłoby mnie, gdyby producent ograniczył się tylko do tego. Dlatego też prywatnie powątpiewam w wiarygodność widocznych tu renderów i tym bardziej czekam na nowe, które albo potwierdzą taki design (i brak 3,5 mm złącza słuchawkowego), albo pokażą coś nieco (bo zupełnie na pewno nie) innego.

Źródło: The Tech Point

Komentarze

 • Technologiczny Łukasz

  Teraz czekamy na specyfikację, w sumie to jednak wierzę, że mogą zmienić tak mało.

 • pakierhakierxd

  Ciekawe jak wielki ekran dadza :) .Mam Honora 8 i poki co jakos nie chce wiekszego ;) .Moze kiedys sie to zmieni :P .Próbowałem nie raz ale zawsze po jakimś czasie zmieniałem na mniejszy …

 • stark2991

  Ta tak, niech się ten Chińczyk puka w czoło na tym zdjęciu, dokładnie to powinien robić ;)

 • anemusek

  Po kantach jakie Huawei robi z pamięciami to dla mnie mogą sobie nawet usunąć ekran. Mam to w poważaniu jak marki Honor i Huawei.

 • Pawel

  Baj baj maszkaro :D Mam Honora 7 i to mój ostatni telefon ze stajni Huawei. Kompletne olewanie polskiego rynku (ceny wyższe niż w reszcie UE), zapominają o aktualizacji swoich telefonów już rok po ich wypuszczeniu. Wieczne ubijanie aplikacji w tle mimo 3 GB RAMu. Wisienką na torcie jest Kirin 960 z tragicznym GPSem i Huawei P10 w kilku różnych konfiguracjach pamięci. Tak jak ktoś napisał wcześniej, mogą nawet usunąć ekran, mnie już firma Huawei/Honor nie interesuje. Następnym moim telefonem będzie prawdopodobnie OnePlus lub Xiaomi.

 • Jan Kowalski

  Następne ciołki

 • VMortens

  I brak fizycznego przycisku z przodu, ze skanerem i gestami, jak w P10, przecież to znakomity pomysł. Eech, nie dla mnie ci on.

 • Hex

  Czy macie jakies informacje na temat aktywnego dual sim, jak w h8 ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona