Ważne

Potwierdza się specyfikacja HTC U 11. Będzie też wersja z 6GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej

Od oficjalnej premiery HTC U 11 dzielą nas niewiele ponad dwa tygodnie. Tegoroczny flagowiec HTC zadebiutuje bowiem 16 maja. I choć już mieliśmy okazję zapoznać się z jego prawie pełną specyfikacją techniczną, to teraz możemy ją nie tylko potwierdzić, ale też uzupełnić o kilka nowych informacji.

HTC U 11 – bo tak będzie się nazywać nadchodzący flagowiec HTC – zostanie wyposażony w 5,5-calowy, pokryty szkłem Gorilla Glass 5. generacji wyświetlacz o rozdzielczości QHD. W dodatku ramki po jego bokach mają być „interaktywne” – funkcja o nazwie Edge Sens ma rozpoznawać różne gesty (a właściwie ściskanie) i wykonywać na ich podstawie określone zadania.

Sercem HTC U 11 będzie ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540. Użytkownik dostanie do dyspozycji – w zależności od wersji – 4GB lub 6GB RAM i 64GB lub 128GB pamięci wewnętrznej. Tę ostatnią ma się dać oczywiście rozszerzyć – smartfon obsłuży karty microSD SDXC o maksymalnej pojemności 2TB.

Jak widać, HTC, podobnie jak Samsung, również „pobije się” z konkurencją „na cyferki” i także wprowadzi do sprzedaży wariant z 6GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej. Nie należy się jednak spodziewać, że będzie on dostępny na wszystkich rynkach. Do Polski trafi raczej podstawowy.

HTC U 11 zaoferuje też 12 Mpix aparat główny UltraPixel 3 z f/1.7 i bardzo szybkim autofokusem oraz 16 Mpix kamerkę z f/2.0 do selfie z funkcją panoramy. Oczywiście nie zabraknie również czytnika linii papilarnych i Dual SIM, aczkolwiek ten ostatni na pewno nie będzie dostępny we wszystkich wersjach, a jedynie na wybranych rynkach.

HTC zadba także o wysoką jakość dźwięku poprzez zastosowanie wielu autorskich rozwiązań (choć nie tylko). Łączność we flagowcu zapewnią m.in. Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, LTE i NFC. Obudowa HTC U 11 ma być pyło- i wodoszczelna (norma IP57). Całość zasilać ma akumulator o pojemności 3000 mAh z funkcją szybkiego ładowania QuickCharge 3.0 (poprzez USB Typu C). Pracą urządzenia zarządzać będzie z kolei system operacyjny Android 7.1 Nougat z nakładką HTC Sense 9.

Specyfikacja HTC U 11

Źródło: MySmartPrice

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona