Ważne

LG G6 z funkcją rozpoznawania twarzy? Firma pracuje nad aktualizacją

LG G6 sukcesywnie trafia na kolejne rynki. Redakcja Tabletowo.pl już testuje urządzenie, jednak wygląda na to, że producent – dość niespodziewanie – zamierza rozbudować jego funkcjonalność. Przypadek? Nie sądzę.

Koncern z Korei Południowej rzekomo intensywnie pracuje nad aktualizacją, która ma wprowadzić dwie główne nowości: płatności LG Pay oraz właśnie tytułową funkcję rozpoznawania twarzy. Tę ostatnią dostarczy firma Oez-Oez FR. Co ciekawe, nie jest to pierwsza przygoda LG z tym przedsiębiorstwem. Koreańczycy z południa już wcześniej wykorzystali jej rozwiązania, między innymi w modelu LG V20.

The Investor sugeruje, że do decyzji LG pośrednio przyczynił się Samsung, który w Galaxy S8 i Galaxy S8+ zaimplementował zaawansowane funkcje rozpoznawania twarzy oraz skaner tęczówki oka. LG przewiduje, że pozostali producenci również podchwycą ten trend. Dlatego też woli już dziś wdrożyć podobne rozwiązanie, aniżeli stać z tyłu i przyglądać się, jak konkurencja korzysta z dobrodziejstw technologii, której ich flagowiec (jeszcze) nie wspiera.

Poprzednia wersja oprogramowania od OEZ, dedykowana dla V20-tki, charakteryzowała się niesamowicie wręcz małą ilością zajmowanego miejsca. Firma upchnęła soft na “przestrzeni” mniejszej niż 5 MB! Trudno powiedzieć, czy i tym razem uda się zamknąć tak znaczącą aktualizację w tak małej wadze pobieranego pliku. Tak samo trudno powiedzieć, kiedy aktualizacja zawita na LG G6

Wydaje mi się jednak, że jest to krok w zdecydowanie dobrym kierunku. A jak Wy uważacie?

źródło: The Investor

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Nie rozumiem, czym się teraz tak ludzie zachwycają – przecież “odblokowywanie twarzą” zadebiutowało bodajże wraz z Androidem 4.0 i furory to nie zrobiło :P

  • Marcin Wasilewski

   No dokładnie. Zresztą rozpoznawanie twarzy to jest G3

 • Teraz.j

  Kwestia zaawansowania feature i jakości oprogramowania, jak da się odblokować kartką ze skserowanym zdjęciem, to niech się nie męczą, jeśli zaadaptują jakiś sensowny algorytm który będzie działał szybko, w złym oświetleniu, oraz nie da się oszukiwać (w banalny sposób), jestem jak najbardziej za.

  W tym momencie nabiorą też większego sensu wszelakie rodzaje obsługi bezdotykowej, mam na myśli obsługę głosową (słownie), bo jeśli możesz spojrzeć na telefon (np. zamontowany w uchwycie samochodu), on cię zidentyfikuje i przyjmie od ciebie słowną komendę (choćby wyboru numeru), to ma to imo o wiele więcej sensu, niż branie tego telefonu do ręki – a potem gadanie do niego, jak już go wezmę do ręki i odblokuję odciskiem palca, to wykonanie następnej czynności jest prostsze i szybsze manualnie – niż gadanie do smartfona.

 • Farcry

  W S8 da się łatwo oszukać to zabezpieczenie i obawiam się że w G6 nie będzie dużo lepiej. Obym się mylił.

 • notsure

  Tak tylko informacyjnie spojrzałem na sprzedaż flagowców na allegro. Aktualnie 3 (trzy) osoby kupiły Lg G6 i przeszło 300 (trzysta) Samsunga S8/S8+. Wiedziałem, że Lg będzie się sprzedawać gorzej ale, że aż tak słabo…

  • Teraz.j

   G6 mi się podoba, jest ciekawy, estetyczny, ale durnia który włożył (pozwolił włożyć), do flagowca te matryce foto (IMX258) powinni zwolnić natychmiast, to już mogli zostawić te z G5 (były lepsze), do X Mach którego sprzedają oficjalnie w Saturnie i Komputroniku za 999 zł, włożyli IMX377, a do telefonu który ma konkurować (w teorii) z S8, taki s#it… why ??.
   Poza tym cena, minus 200 złotych pomiędzy G6 a S8, dobry żart, ale bez szans powodzenia, telefon będzie się sprzedawał – w promocjach operatorskich, na wolnym rynku za tą cenę ??, N.I.G.D.Y.

   • Zdun

    G6 ma tylko 32GB a S ma 64GB, wiec tak naprawde to cena jest rowna,

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona