Ważne

Już ponad 96% egzemplarzy Galaxy Note 7 zostało zwróconych Samsungowi

Jak powszechnie wiadomo, Galaxy Note 7 został wycofany ze sprzedaży w październiku ubiegłego roku, a właściciele tego modelu zostali objęci programem wymiany lub mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy. Wygląda na to, że Samsung odzyskał już 96% egzemplarzy wadliwego modelu, a to oznacza, że w użyciu pozostaje już tylko niewielka ich część.

W grudniu ubiegłego roku liczba zwróconych już egzemplarzy wynosiła około 2,7 mln sztuk. Sprzedanych zostało w sumie 3,06 mln, więc wychodzi na to, że około 90% wróciło z powrotem do producenta. Obecnie, jest to już ponad 96% i chociaż wydaje się, że jest to całkiem sporo, to wciąż na mobilnym rynku znajdziemy wadliwe modele, których być tam nie powinno.

Mimo wszystko, amerykański Departament Transportu podjął decyzję, iż nie ma już potrzeby ostrzegania pasażerów linii lotniczych o niebezpieczeństwie związanym z modelem Galaxy Note 7, ponieważ liczba sztuk, które znajdują się w użyciu, drastycznie spadła.

Wiemy już także, że Samsung robi co może, by ograniczyć korzystanie z galaktycznego notatnika lub po prostu go uceglić. Tym samym, chce zmusić wszystkich właścicieli tego modelu, do zwrotu urządzenia, które i tak powoli staje się bezużyteczne.

Już w tym miesiącu, koreańska firma ma ujawnić także informacje, które w końcu dadzą nam odpowiedź na pytanie – dlaczego baterie w Galaxy Note 7 się przegrzewały? Teorii jest sporo. Pojawiły się plotki, że to nie tylko wadliwe ogniwo, ale także specyficzny design, mógł być przyczyną samozapłonów baterii w tym właśnie modelu.

Źródło: PhoneArena

Komentarze

 • Just a guy :)

  Ponad 3 mln wydanych, ciekaw jestem ile było takich jak ja, którzy zamówili i nie odebrali, bo sami cofnęli, lub odgórnie wycofano.

 • stark2991

  Dobra, dobra. Ja czekam na ogłoszenie przyczyny problemów

 • AsA

  Ja posiadam nie wypakowany egzemplarz oczekuje odpowiedzi co było nie tak aby sam wykonać naprawę i zmienić system aby nie był ograniczony

  • Marcin

   Zainstaluj sobie z xda forum Hydra ROM i działa doskonale.
   Polecam.

 • Marcin

  A mój działa doskonale na Hydra ROM i nie mam żadnych problemów.

  • Teo Markwitz

   Ja tez

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona