Samsung odłączy od sieci mobilnej posiadaczy Galaxy Note 7 w Australii

To już grubo ponad miesiąc, odkąd Samsung Galaxy Note 7 został wycofany ze sprzedaży i wprowadzono globalny program wymiany i zwrotów tego modeluSamsung stara się na różne sposoby wpłynąć na wszystkich, którzy jeszcze nie oddali swoich smartfonów, żeby to zrobili. Firma współpracuje na przykład z operatorami sieci komórkowych, aby odcinali dostęp do swoich usług właścicielom Note’ów 7. W zeszłym miesiącu postanowiono podjąć takie kroki w Nowej Zelandii, a teraz to samo będzie się działo w Australii.

W oświadczeniu wydanym na stronie Samsung Australia, firma przekazuje, że współpracuje z lokalnymi operatorami komórkowymi w zakresie zaprzestania obsługi połączeń sieciowych dla jednostek Galaxy Note 7, które nadal są używane w kraju. Przerwanie dostępu do sieci telekomunikacyjnej nastąpi 15 grudniaSamsung dodaje, że większość klientów w Australii dobrze zareagowała na komunikaty bezpieczeństwa i zwróciła swoje urządzenia, i że tylko niewielka ich ilość pozostaje w użyciu.

Po odcięciu dostępu do sieci mobilnej, Galaxy Note 7 staje się w gruncie rzeczy dość drogim przyciskiem do papieru, ponieważ nie obsłuży go żaden operator komórkowy w kraju. Oczywiście – można jeszcze wykorzystywać Wi-Fi do komunikowania się przez aplikacje i VoIP, jednak trudno jest wiecznie przebywać tam, gdzie Wi-Fi jest dostępne.

Samsung nie potwierdził jeszcze, czy będzie decydować się na zastosowanie blokady GSM dla Note’ów 7 w innych krajach, jednak można przewidywać, że tak, skoro Australia jest już drugim państwem, w którym tak się stało.

źródło: Samsung Australia przez Sammobile

Komentarze

 • Mobilefan

  Z jednej strony szkoda mi, że note 7 miał problem z baterią, jednak obiektywnie rzecz biorąc nie był przełomowy. Jasne, najlepszy smartfon na rynku, to fakt, jednakże biorąc pd uwagę, że s8 ma być ciekawym sprzętem, to nie ma co płakać.
  Gear s3 trzeba szybciutko zamówić:P

 • Mirka

  Ciekawe czy samsung zwrócił by mi koszt przelotu do Pekinu , bo tam go kupowałam ? Byłam przez weekend tel oddany ,trochę szkoda …., ale Xiaomi mi mix też daje radę , ps i jeszcze kasa została :)

 • Rde Rde

  pewnie nie , pozatym note 7 ma zakaz latania :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona