Ważne

HTC porzuci biznes smartfonów i zajmie się wirtualną rzeczywistością?

Firma pokazuje ośrodek badawczy VR za 1,5 miliarda dolarów i komentuje plotki o sprzedaży działu mobilnego

HTC we współpracy z władzami Shenzhen ogłosiło otwarcie przełomowej placówki zajmującej się badaniami nad rzeczywistością wirtulaną (China VR Research Institute). Projekt kosztował 1,5 miliarda dolarów. Szacuje się, że miasto bezpośrednio graniczące z Hong-Kongiem wyłożyło większość środków na budowę ośrodka badawczego, biorąc pod uwagę kiepską sytuację finansową spółki. Pojawiły się też głosy, że HTC zamierza porzucić biznes mobilny.

China VR Research Institute będzie czymś w rodzaju sklepu ze sprzętem VR ale też jednocześnie miejscem, gdzie będzie badać się możliwości wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w służbie zdrowia, biznesie, administracji, wojsku i różnych zastosowaniach przemysłowych. Według pani prezes Cher Wang, inwestycja ma na celu „przyspieszyć rozwój branży VR  i poszerzyć horyzonty rozwojowe samego miasta”.

Biorąc pod uwagę zaangażowanie, z jakim HTC zabiera się za branżę wirtualnej rzeczywistości, trudno nie odnieść wrażenia, że to właśnie w tej dziedzinie będzie szukać pieniędzy. Pojawiają się coraz częstsze plotki dotyczące planów sprzedaży działu mobilnego HTC. Według jednej z nich, Cher Wang wysłała wiadomość do swoich najbliższych współpracowników informując w niej, że sekcja telefonów będzie sprzedana na wiosnę przyszłego roku. 

Tajwańskie media donoszą, że HTC zaprzeczyło tym pogłoskom, jednak analitycy twierdzą, że dokładnie to się robi, kiedy firma zamierza podpisać umowę sprzedaży. Te same źródła, które informowały o wiadomości wysłanej przez Cher Wang wskazują, że w tym momencie zakupem HTC zainteresowane są cztery firmy, w tym jedna z Tajwanu.

Jeśli przecieki te są prawdziwe, HTC nie przyzna się do tego, że sprzedaje dział mobilny, dopóki nie znajdzie na niego nabywcy. Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że różne, rzekomo dobrze poinformowane źródła nie raz wieściły rychłą sprzedaż HTC i nic z tego nie wynikało.

źródła: news.softpedia.com dzięki PhoneArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona